reklama

(ZDJĘCIA) Wyjątkowe spotkanie sympatyków „Kutnowianki” na koniec jubileuszu

Co to było za spotkanie! Nie tylko z książką „HKS KUTNOWIANKA Historia klubu i jego kibiców”, jej autorem Kamilem Wójkowskim, organizatorami obchodów stulecia ale i byłymi piłkarzami, trenerami i działaczami Kutnowianki oraz jej sympatykami.

W tym miejscu organizatorzy serdecznie dziękują za tak duże zainteresowanie i przybycie. Spotkanie rozpoczęło się krótkim podsumowaniem wydarzeń jubileuszowych, dzięki którym pamięć o stuletnim – jednym z najstarszych klubów piłkarskich w naszym mieście trwała cały rok:

- R E K L A M A -

– wystawa OD HARCERZY DO BUDOWLANYCH – historia Klubu Sportowego KUTNOWIANKA

Przez miesiąc w galerii na placu Wolności sympatycy sportu mogli oglądać archiwalne zdjęcia, skany gazet czy klubowe pamiątki. Wykorzystano tam archiwa i prywatne zbiory zawodników , działaczy, szkoleniowców i ich rodzin oraz kronik kutnowskiego klubu sportowego.

- R E K L A M A -

– wystawa plenerowa zdjęć na ogrodzeniu stadionu przy Kościuszki prezentująca przekrój dziejów ZKS KUTNOWIANKA i jej drużyn

– cykl wywiadów z osobami związanymi z Kutnowianką a wśród nich z wieloletnią działaczką Elżbietą Kotkowską, Panem Sławomirem Ryszkiewiczem – wychowankiem, piłkarzem i trenerem Kutnowianki, Jerzym Pawlakiem – piłkarzem i szczypiornistą Kutnowianki, piłkarzem w latach 70. i 80. – Zbigniewem Tomczakiem, piłkarzem i trenerem – Panem Pawłem Ślęzakiem realizowany przez Telewizję Kutno

- R E K L A M A -

– historyczne DERBY KUTNA czyli mecz KUTNOWIANKA konta CZARNI KUTNO okrzyknięte PIŁKARSKIM WEHIKUŁEM CZASU

– internetowy konkurs wiedzy o Kutnowiance.

Wszystkie powyższe wydarzenia mogły być zrealizowane dzięki finansowaniu z środków Powiatu Kutnowskiego.

Wydarzeniem kończącym rok jubileuszu było spotkanie promujące książkę „HKS KUTNOWIANKA Historia klubu i jego kibiców”, której wydanie sfinansowano ze środków Miasta Kutno.

Autorem publikacji jest Kamil Wójkowski – miłośnik historii sportu, dziennikarz sportowy z 20 letnim stażem, autor książek i opracowań i historii piłki nożnej, właściciel antykwariatu sportowego, pasjonat i znawca historii i kutnowskiego sportu.

W części formalnej spotkania złożono również podziękowania za zaangażowanie i wkład w ocalenie od zapomnienia nie tylko faktów ale i ludzi, których dokonania przyczyniły się do istotnych osiągnięć w dziedzinie piłki nożnej w Kutnie. Podziękowania trafiły do;

Starosty Kutnowskiego- Daniela Kowalika , Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego , reprezentowanego przez Dorotę Bień (Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta)

Państwa Elżbiety i Michała Kotkowskich, Pani Katarzyny Pawlak, Marii Wojtalik, Pana Sławomira Ryszkiewicza, Andrzeja Olewnika, Jerzego Pawlaka, Zbigniewa Tomczaka, Pawła Ślęzaka oraz Muzeum Regionalnego w Kutnie.

Każdy z uczestników otrzymał książkę, wielu skorzystało z możliwości wpisu autora. Był jubileuszowy tort, wspomnienia i rozmowy o kutnowskim sporcie.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym dzięki którym w tym roku przypomnieliśmy sobie o KUTNOWIANCE.

fot. Krystian Olęncki

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: