(ZDJĘCIA) Wyjątkowi goście w „Piątce”. Przyjechali z Indonezji i Argentyny!

W ramach działań innowacyjnych, w Szkole Podstawowej nr 5 w ostatnich dniach odbyły się niezwykłe lekcje języka angielskiego dla klas IV – VIII, a wszystko za sprawą gości z Argentyny i Indonezji.

- R E K L A M A -

Młodzi studenci – wolontariusze współpracujący z fundacją Euroweek, gościli w murach naszej szkoły. Celem wizyty była przede wszystkim nauka języka angielskiego, uświadomienie uczniom jaki jest jej cel, integracja zespołów klasowych, nauka otwartości, tolerancji, kultury

i tradycji innych państw, a także nauka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i indonezyjskim. Dodatkową atrakcją była możliwość poćwiczenia ruchów popularnego tańca argentyńskiego. Oprócz licznych zabaw i gier anglojęzycznych, które zaoferowali nam wolontariusze, my również przygotowaliśmy dla nich drobne quizy, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o naszych gościach.

- R E K L A M A -

Wizyta Indonezyjczyka Seto i Argentynki Maru poprzedzona była kilkudniowymi wspólnymi przygotowaniami uczniów i nauczycieli języka angielskiego – poznaniem kultury, podstawowych tradycji, a także geografii i położenia państw, z których pochodzą nasi goście. Wspólnie zaplanowano również przebieg wizyty, powtórzono przydatne zwroty z języka angielskiego

i przygotowano zadania specjalne dla wolontariuszy.

- R E K L A M A -

Uczniowie bardzo ciepło i z uśmiechem przyjęli swych „tymczasowych nauczycieli”, całkowicie oddali się znakomitej zabawie, zupełnie zapominając o wszelkich barierach językowych i nieśmiałości. Młodzież na zakończenie tej niezwykłej dwudniowej przygody podziękowała wolontariuszom za niezapomniane przeżycia, wręczając własnoręcznie wykonane kartki.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego Izabela Robakowska i Aneta Banasiak.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Źródło: SP nr 5 w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: