reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Za nami Droga Krzyżowa Narodu Polskiego w Głogowcu

Dziś w Głogowcu odbyła się coroczna Droga Krzyżowa Narodu Polskiego. Udział w niej wzięli pielgrzymi z różnych powiatów województw łódzkiego i mazowieckiego. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządu oraz polityków.

- R E K L A M A -

Uroczystość rozpoczęła się o 16:30 mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu, a później złożono kwiaty pod pomnikiem powstańców styczniowych. Następnie rozpoczęło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego.

Jest to szczególne wydarzenie dla NSZZ „Solidarność”, która w czasie stanu wojennego przyjeżdżała właśnie do Głogowca aby się modlić – zauważa Poseł Tadeusz Woźniak.

- R E K L A M A -

W Głogowcu pojawiło się wiele delegacji i pielgrzymów z różnych powiatów województwa łódzkiego, ale również mazowieckiego. W drodze krzyżowej poszli m.in. Poseł Tadeusz Woźniak, Senator Przemysław Błaszczyk, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Jolanta Pietrusiak, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska czy radny Rady Miasta Kutno Janusz Kołodziejski.

ZOBACZ GALERIĘ:


















- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: