reklama

(ZDJĘCIA) Za nami gala „Puls Żychlina”. Kto dostał nagrody?

12 kwietnia br. odbyła się szósta edycja rozdania nagród Konkursu Puls Żychlina, który promuje lokalne wydarzenia, osobowości, inicjatywy, liderów, mecenasów kultury, oświaty i sportu.

Patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, Starosta Powiatu Kutnowskiego Pan Krzysztof Debich, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie Pani Elżbieta Tarnowska i Prezes Związku Miast Polskich Pan Zbigniew Frankiewicz.

- R E K L A M A -

Gala Puls Żychlina zdecydowanymi krokami wpisuje się w lokalną tradycję. Tradycję, która jest fragmentem pewnej idei. Pomysłem na uhonorowanie zapału, pasji i ciężkiej pracy. Pomysłem na utrwalenie w historii naszego miasta jej mieszkańców i przyjaciół Żychlina, którzy są jego prawdziwym Pulsem, którzy razem współdziałają i współtworzą nową jakość miasta i gminy Żychlin.

Kapituła konkursowa składająca się z laureatów z poprzednich edycji, Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej, rozpatrzyła łącznie 45 nominacji z 72 nadesłanych zgłoszeń.

- R E K L A M A -

Poniżej przedstawiamy nominowanych, laureatów i wyróżnionych w VI Edycji Konkursu „PULS ŻYCHLINA”

W Kategorii „Wydarzenie roku” zgłoszono następujące nominacje:

- R E K L A M A -
  • Podpisanie umów partnerskich pomiędzy miastem Żychlin
    a miastem Brody z Ukrainy,
  • Międzynarodowy meczpiłki siatkowej mężczyzn pomiędzy Volley Team Żychlin – VK Ednist Brody
  • Piknik organizacji pozarządowych
  • Mural w Żychlinie w ramach projektu Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej i Twórczej „INTERSUM” Historia na Dobrzelińskiej w Street art.
  • Plenerowe widowisko historyczne „Krzyżacy w Żychlinie”

Mianem wydarzenia minionego roku zostało Podpisanie umów partnerskich pomiędzy miastem Żychlin, a miastem Brody.

Wyróżnienia w kategorii „Wydarzenie roku” otrzymali: Międzynarodowy mecz piłki siatkowej mężczyzn Polska – Ukraina oraz Piknik organizacji pozarządowych.

W Kategorii „Inicjatywa lokalna” zgłoszono następujące nominacje:

  • Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół Nr 1
    w Żychlinie
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin
  • Memoriał Krzysztofa Falkowskiego
  • Polski Komitet Pomocy Społecznej oddział w Żychlinie
  • Świetlica socjoterapeutyczna prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin
  • Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Adaś”
  • Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży „Intersum”
  • Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna „Emit”
  • Ekstra Szkolna Stołówka z Delmą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Żychlinie
  • Klub Krasnala w Żychlińskim Domu Kultury
  • Klub Seniora Radość
  • Stowarzyszenie Skakanka
  • Inicjatywa Wianki Dworskie
  • Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina

Laureatem w kategorii Inicjatywa lokalna został Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie, a wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Adaś” oraz Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna „Emit” w Żychlinie

W Kategorii „Człowiek sportu” zgłoszono następujące nominacje:

  • Andrzej Kapes
  • Łukasz Znyk
  • Daniel Szczepaniak
  • Tomasz Maciak
  • Damian Pasikowski

Miano człowieka sportu otrzymał Pan Tomasz Maciak, a wyróżnienia w w/w kategorii otrzymali Pan Andrzej Kapes i Pan Daniel Szczepaniak.

W Kategorii „Osobowość” zgłoszono następujące nominacje:

  • Anna Mikołajczyk
  • Mirosław Wasiak
  • Andrzej Moraczewski
  • Ewa Andrzejewska
  • Sylwia Sobierańska
  • Magdalena Modrzejewska – Rzeźnicka
  • Agnieszka Wawrzyniak
  • Roman Baranowski
  • Stanisława Puchalska
  • Anna Kwiatkowska
  • Edyta Ledzion
  • Anna Wrzesińska
  • Henryk Olszewski

Laureatem w tej kategorii została Edyta Ledzion, a wyróżnienia odebrały Panie: Ewa Andrzejewska, Magdalena Modrzejewska – Rzeźnicka i Anna Mikołajczyk.

W Kategorii „Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu.” zgłoszono następujące nominacje:

  • Flexserwice Kamila i Marcin Kuciapscy
  • Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Oskar Czechoński
  • Cargill Poland Sp. z o.o. Oddział Dobrzelin

Kapituła w związku z otrzymaną identyczną liczbą głosów dla każdego nominowanego – jednogłośnie zadecydowała, że w tej kategorii wszyscy nominowani zostaną laureatami z uwagi na swój wielki wkład w rozwój wyjątkowych inicjatyw.

Nominowani w kategorii „Lider z Obszarów Wiejskich” to Michał Kowalik i Sławomir Rzymski.

Laureatem w w/w kategorii został Pan Michał Kowalik,

a wyróżnienie przypadło Panu Sławomirowi Rzymskiemu.

Do kategorii „Inwestycja Roku” zostały zgłoszone dwie inwestycje: Termomodernizacja i modernizacja Urzędu Gminy w Żychlinie oraz Termomodernizacja Żychlińskiego Domu Kultury.

Inwestycją roku według kapituły została Termomodernizacja i Modernizacja Urzędu Gminy w Żychlinie, zaś wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Termomodernizacja Żychlińskiego Domu Kultury

Dziękujemy członkom Kapituły Konkursu Puls Żychlina, którzy swoimi opiniami pomogli dokonać jakże trudnego wyboru. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku obrady będą równie owocne i równie gorące, a kolejni kandydaci, będą mogli cieszyć się wyróżnieniami, a także cieszyć się z faktu, że przykładają rękę do wzmacniania i budowania lokalnego kapitału.

Tegoroczną Galę poprowadzili Pani Edyta Ledzion i Pan Łukasz Garstka, a niezwykłych muzycznych wrażeń dostarczył zespół HEY CITY

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym i gorąco wierzymy, że będzie to impuls do dalszych działań na rzecz naszej małej ojczyzny.

fot. Adam Staszewski / źródło: UG Żychlin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: