(ZDJĘCIA) Za nami III Piknik z Kulturą w żychlińskim MOS

W piątek w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Domostwo w Żychlinie odbył się III Piknik z Kulturą pn. „Być Kobietą…” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Starosty Kutnowskiego i Burmistrza Gminy Żychlin.

Piknik był przygotowywany z wielkim zaangażowaniem podopiecznych Ośrodka, a w realizację zadań wynikających z organizacji imprezy, włączona została liczna grupa wychowanków i uczniów Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii województwa łódzkiego oraz lokalnych szkół i placówek opiekuńczych Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Uczestnikami Pikniku byli uczniowie z:

MOS nr 2 w Łodzi
MOS nr 3 w Łodzi
MOS nr 4 w Łódzi
MOS z Rawy Mazowieckiej
MOS z Kiernozi
Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych
Szkoły Podstawowej nr 1 w Żychlinie
POW z Franciszkowa
POW Tęcza Kutno
Zespołu Szkół w Oporowie
Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie
Zespółu Szkolno – Przedszkolnego w Żychlinie
Przedszkola Samorządowego nr 1 w Żychlinie
Zespołu Szkół w Żychlinie

- R E K L A M A -

Młodzież Domostwa do wspólnego świętowania zaprosiła również podopiecznych zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Pniewie oraz sąsiadów z Warsztatów Terapii Zawodowej w Żychlinie.

Wśród gości Pikniku byli dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele i opiekunowie zaproszonych szkół i placówek oraz przedstawiciele samorządu. W imprezie uczestniczyło ok. 150 osób.

- R E K L A M A -

Tegoroczny Piknik, zgodnie z pomysłem organizatorów został zrealizowany pn. „Być Kobietą…” nawiązując do ogłoszonego przez Sejm Roku Praw Kobiet. Celem organizatorów Pikniku było promowanie aktywności społecznej, kulturalnej i artystycznej kobiet na przełomie wieków i obecnie.

Piknik prowadziła uczennica Paulina Badziak, która do oficjalnego otwarcia zaprosiła panią Ewę Rutkowską- dyrektor Domostwa oraz obecnych na pikniku panią Iwonę Kaca – dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, pana Zdzisława Trawczyńskiego – wicestarostę Kutnowskiego oraz Grzegorza Ambroziaka – Burmistrza Gminy Żychlin.

Piknik zainaugurował występ młodzieży z Domostwa. Wspaniała gra młodych aktorów, świetny scenariusz i muzyczne inspiracje rozbawiły publiczność, zbudowały już na samym początku pozytywny klimat imprezy. Dziewczęta i chłopcy przygotowywali swoje role do przedstawienia pod kierunkiem pani Agaty Krajniak (wicedyrektor Ośrodka)i pani Karoliny Krajewskiej (nauczycielki).

Podczas Pikniku odbyły się trzy konkursy: piosenki, filmowej prezentacji sylwetki „O kobietach…” oraz konkurs plastyczny na wizerunek współczesnej kobiety.

Młodzi uczestnicy imprezy śpiewali piosenki o kobietach, oraz piosenki polskich wokalistek. Przygotowane na konkurs filmy przedstawiały sylwetki znanych kobiet na przełomie wieków. Autorzy filmów zaprezentowali na Sali społeczności, na ten dzień Sali kinowej, sylwetki znanych kobiet m.in. Ireny Sendlerowej, Marii Curie – Skłodowskiej. Filmy były zrealizowane z pomysłem, widocznym zaangażowaniem młodzieży. Na Sali zwracały uwagi piękne zdjęcia, wizerunki kobiet w różnych rolach życiowych. Do zdjęć pozowały wychowanki ośrodka.
Konkurs plastyczny był elementem wieńczącym spotkanie piknikowe.

Piknik otrzymał ogromną pomoc i wsparciu lokalnych firm, przedsiębiorstw, osób prywatnych, instytucji.

Nagrody rzeczowe zostały zakupione m.in. z funduszy przekazanych przez Zarząd Powiatu Kutnowskiego i Radę Powiatu, Burmistrza Gminy Żychlin oraz firmy P.W. MIKA z Kutna, PZU s.a. oddział Kutno

Dla uczestników Pikniku był przygotowany obfity poczęstunek, dzięki pomocy następujących firm:

Firma Handlowa Stanisława Jankowska z Kutna
Hurtownia BIUROMAX z Kutna
P.P.H. FURMAN z Kutna
Florian Centrum S.A. Kutno
Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze DUBIELAK w Kutnie
P.U. Janusz Nowicki z Żychlina
Nijhof Wassink z Kutna
MC. Majchrzak z Żychlina
NZOZ ALMAMED z Żychlina
Hurtownia Sardines z Kutna
BudDom sp. j. z Kutna
DIMA sp. z o.o z Żychlina
Zakład Wędliniarski w Lichawie

Pomocą w organizacji Pikniku otrzymało Domostwo od Żychlińskiego Domu Kultury (wypożyczona scena do prezentacji) i Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie *wypożyczone pawilony ogrodowe).

Impreza jest rozpoznawalna, cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi, animatorów, wychowawców, nauczycieli, artystów i przedstawicieli placówek pomocowych, a nade wszystko rozwija w młodych sercach entuzjazm i inicjatywę do realizacji kolejnych tego typu działań. Organizowana w MOS impreza, co roku rozwija u młodzieży kompetencje związane z ekspresją kulturalną, również umiejętność wykorzystania posiadanej kreatywności i ekspresywności do wyrażania siebie i oczywiście integruje dzieci, młodzież i dorosłych wokół wspólnych zadań, oraz we wspólnej zabawie.

Jednoczenie sił młodzieży wokół organizacji zdarzeń Piknikowych, to pozytywna dawka energii nie tylko dla samych organizatorów, ale przede wszystkim dla lokalnej społeczności.

info i foto: MOS w Żychlinie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: