(ZDJĘCIA) Za nami pierwszy dzień kwesty na kutnowskim cmentarzu

Dziś po raz szesnasty kwestowano na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Pieniądze na remont zabytkowych grobów zbierali samorządowcy, politycy, harcerze i mieszkańcy.

- R E K L A M A -

Z puszką spotkać można było dziś m.in. prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, wiceprezydentów Jacka Boczkaję i Zbigniewa Wdowiaka, posła Tadeusza Woźniaka, senatora Przemysława Błaszczyka, radnych m.in. Roberta Feliniaka, Pawła Markiewicza czy Bartosza Czechowskiego, a także harcerzy i mieszkańców.

Tradycyjnie, jak od lat uczestniczyliśmy w kweście na cmentarzu, organizowanej przez TPZK. Dziękuję wszystkim za datki! To wspaniałe, że kutnowianie identyfikują się ze swoją historią i pamiętają o ludziach zasłużonych dla miasta. Wszystkich proszę o wsparcie kwestujących. Liczy się każda złotówka! – napisał na portalu społecznościowym wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Kwesta zorganizowana przez TPZK, odbywać będzie się także jutro, 2 listopada.

- R E K L A M A -

Do tej pory, od 2003 roku dzięki hojności kutnowskiego społeczeństwa udało się odrestaurować trzynaście nagrobków. W najbliższych dniach pieniądze będą zbierane na remont kaplicy grobowej Rodziny Oyrzanowskich.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: