(ZDJĘCIA) Za nami święto plonów w gminie Łanięta

W dniu 29 sierpnia 2021 roku odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Łaniętach. Święto plonów w naszej gminie zostało objęte patronatem Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

- poniżej dalsza część artykułu -

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łaniętach. Po mszy barwny korowód na czele z wójtem gminy Łanięta, proboszczem parafii, przewodniczącym rady gminy, radnymi, starostami dożynek Martą Łukaszewicz oraz Rafałem Domżałą, paniami z Koła Pań Aktywnych, sołtysami niosącymi bochny chleba, zespołami folklorystycznymi, druhami strażakami oraz zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami gminy przemaszerował do parku w Łaniętach, gdzie odbyło się tradycyjne misterium chleba.

- poniżej dalsza część artykułu -

Uroczystość dziękczynienia za plony uświetniło wystąpienie Wójta Gminy Łanięta Tomasza Szczęsnego, który podziękował rolnikom za trud ich pracy. Głos zabrali również zaproszeni goście, słowa uznania przekazali: Poseł na sejm RP Tadeusz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła, oraz przedstawiciel KOWR Kamil Graczyk. Swoje słowa poprzez list odczytany przez Wójta Gminy Łanięta skierowali także Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński oraz Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Łaniętach gościli: zespół „Łanięckie Słowiki” oraz dzieci z Przedszkola Lokalnego im. Kubusia Puchatka w Łaniętach. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursu na „Najładniejszy ogród 2021 roku w Gminie Łanięta”. Przez cały dzień można było degustować pyszne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, a także spróbować pieczonego dzika. Ponadto podczas dożynek działał Mobilny Punkt Spisowy NSP 2021 zorganizowany przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Łodzi oraz punkt, w którym rozdawane były bezpłatnie sadzonki drzew w ramach projektu „Zazieleniamy Łódzkie”. Zabawę taneczną do godziny 23.00 poprowadził Dj Gavi.

- poniżej dalsza część artykułu -

źródło: UG w Łaniętachreklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen