reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Zamiast mandatów rozdawali… żółte kartki

„Żółtą kartkę” zamiast mandatu mogli dostać kierowcy, którzy 28 czerwca 2018 roku złamali przepisy ruchu drogowego na terenie powiatu kutnowskiego. Akcję wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie przeprowadzili kutnowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Nawiązując do trwających rozgrywek mundialu kutnowscy funkcjonariusze wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie przeprowadzili akcję ,,żółta kartka”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

Dzieci zaangażowały się w działania i same wskazywały na wykroczenia, które popełniali kierujący samochodami, a także piesi i rowerzyści. Zgodnie z zasadą akcji, osoby, które nie stosowały się do przepisów ruchu drogowego miały do wyboru otrzymanie ,,żółtej kartki” od dzieci bądź mandat karny od funkcjonariuszy.

– Oczywiście wszystkie osoby popełniające przewinienie zgodnie wybierały ,,żółtą kartkę”, żeby tylko uniknąć mandatu. Najwięcej wykroczeń popełnianych podczas akcji to jazda bez wymaganych przepisami świateł – informują kutnowscy policjanci.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: