reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Zatrzymali włamywaczy, jeden z nich był już poszukiwany i miał przy sobie narkotyki

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o włamania do pomieszczeń na terenie gminy Nowe Ostrowy. Sprawcy kradli głównie narzędzia, elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich 26-latek od którego wszystko się zaczęło był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wszystko zaczęło się od informacji uzyskanej od dzielnicowej z Komisariatu Policji w Krośniewicach o miejscu w którym może przebywać osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

18 listopada 2020 roku informacja ta potwierdziła się. 26-letni mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 2,5 grama tego narkotyku.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W tym samym czasie skrupulatna analiza materiałów dotyczących kradzieży z włamaniem, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie gminy Nowe Ostrowy, doprowadziły do wytypowania zatrzymanego mężczyzny jako jednego ze współsprawców włamań.

- R E K L A M A -

Dalsze ustalenia mundurowych doprowadziły do miejsca gdzie ukryte zostały skradzione przedmioty. Odzyskano mienie o łącznej wartości ponad 5000 złotych. 19 listopada 2020 roku policjanci zatrzymali 18-latka, który okazał się wspólnikiem mężczyzny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy na chwilę obecną pozwolił na postawienie  mężczyznom 3 zarzutów kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 26-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: