reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Zbigniew Ziobro z wizytą w Kutnie. Poparł kandydaturę Tadeusza Woźniaka

Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oraz posła Tadeusza Woźniaka.

- R E K L A M A -

Zbigniew Ziobro podkreślał, że poseł Tadeusz Woźniak – współzałożyciel Solidarnej Polski, opozycjonista jeszcze z czasów PRL, poseł od kilku kadencji – to osoba wyjątkowa.

– Pan poseł Woźniak, którego znam od lat, jest osobą godną zaufania. To człowiek o pięknym życiorysie. W okresie, gdy Polska walczyła o niepodległość, był wśród tych, którzy mieli odwagę stawiać czoła komunistycznej władzy. Doświadczony samorządowiec i parlamentarzysta, zaangażowany m.in. w sprawy społeczne i wartości, w tym ochronę rodziny – mówił minister sprawiedliwości.

Szef Solidarnej Polski mówił, zwracając się do Tadeusza Woźniaka, który kandyduje z sieradzkiej listy PiS, że „głównym celem Zjednoczonej Prawicy, którą reprezentujemy obaj jako parlamentarzyści, jest kontynuacja dobrej zmiany w wielu obszarach, ale przede wszystkim w obszarze podniesienia jakości warunków życia w Polsce”.

- R E K L A M A -

Minister przekonywał, że dzięki takim doświadczonym, wiarygodnym i sprawdzonym osobom jak poseł Woźniak jest szansa na dokończenie reform PiS nie tylko w kwestiach gospodarczych i społecznych, ale także w sądownictwie.

Zwracając się do Zbigniewa Ziobro, poseł Woźniak wskazał, że dziękuje mu nie tylko za wsparcie, ale i za „walkę o sprawiedliwą Polskę – walkę również o to, by człowiek mógł się czuć bezpiecznie także wobec wymiaru sprawiedliwości”. Jak mówił, „totalna opozycja prowadzi różne działania, żeby nie dopuścić do przeprowadzenia reformy sądownictwa”, ale ma nadzieję, że minister Ziobro zdoła dokończyć naprawę sądownictwa „dla dobra państwa i dla dobra nas wszystkich”.

- R E K L A M A -

Zbigniew Ziobro przekonywał, że Tadeusz Woźniak ma ogromne doświadczenie parlamentarne, służy sprawie Polski, służy sprawie rodzin, służy sprawie mieszkańców swojego regionu.

Na konferencji pojawiły się zapowiedzi kwestii, którymi Tadeusz Woźniak chciałby dalej zajmować się jako poseł. Przypomniał, że jako poseł jest członkiem komisji spraw zagranicznych, szczególnie kładzie nacisk na relacje Polski ze Wschodem – szeroko rozumianym; głównie z krajami byłego Związku Radzieckiego.

– Z wieloma państwami mamy liczne i owocne kontakty – powiedział Tadeusz Woźniak i zaznaczył, że nie dotyczy to Rosji.

Ocenił też, że pod rządami PiS Polska zaczęła odgrywać niezwykle istotną rolę: „Stajemy się filarem, jeśli chodzi o Europę Środkowo-Wschodnią, także w dziedzinie obronności”. Ważne i bardzo dobre – jego zdaniem – są też w tym kontekście stosunki z USA.

Tadeusz Woźniak przyznał, że jako członek komisji administracji i spraw wewnętrznych zajmuje się też bezpieczeństwem wewnętrznym. Czy skutecznie? – I strażacy, i policjanci cieszą się dzisiaj wysokim zaufaniem społecznym, a poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania wykazuje 90 proc. mieszkańców – wskazał.

Niewielu zapewne wie, że poseł Woźniak sam jest strażakiem ochotnikiem, a do OSP wstąpił już w 1990 r. Obecnie jest członkiem Zarządu Głównego OSP.

źródło: własne / nota prasowa Solidarnej Polski

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: