reklama

(ZDJĘCIA) Zburzono podjazd dla karetek, ruszyła przebudowa SOR-u

Od 19 kwietnia br. firma KB Jakub Lewandowski z Płocka przystąpiła do prac związanych z remontem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Wykonawca rozpoczął prace od rozbiórki starego podjazdu dla karetek. W ciągu kilku godzin stary podjazd przeszedł do historii.

Ruszyła pełną parą największa inwestycja w kutnowskim szpitalu. Wartość brutto zadania polegającego na generalnym remoncie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, modernizacji podjazdu dla karetek i budowie drogi wewnętrznej do lądowiska dla śmigłowców opiewa na kwotę ok. 6,2 mln zł. Remont obejmie część budynku z SOR, w którym zmieni się niemal wszystko. Wykonawca będzie musiał m.in. wymienić okna zewnętrzne, zamontować podwieszane sufity, zamontować urządzenia wentylacji i klimatyzacji. Musi także wymienić m.in. instalację elektryczną, centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjną czy gazów medycznych. Firma będzie także zobowiązana do wykończeń – prace malarskie, wymiana glazury i terakoty oraz wykładzin PCV. W skrócie – SOR diametralnie zmieni swój wygląd. Dodatkowo całkowicie zmodernizowany zostanie podjazd dla karetek. Ustawiona zostanie nowa wiata i wybudowana droga wewnętrzna z SOR do lądowiska dla śmigłowców.

- R E K L A M A -

Trwający do 30 września 2018 remont to także zmiany organizacyjne w szpitalu i utrudnienia, za które Zarząd i Dyrekcja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego przepraszają pacjentów.

WARTO ZAPAMIĘTAĆ:

  1. ZAWSZE WCHODZIMY GŁÓWNYM WEJŚCIEM DO SZPITALA.
  2. Jeśli chcemy się udać na SOR, idziemy głównym korytarzem prosto przed siebie.
  3. Jeśli idziemy do Izby Przyjęć – w głównych drzwiach skręcamy po przekątnej w lewo do oznakowanych drzwi z tablicami Izba Przyjęć i NPL.
  4. Wjazd od ulicy Szpitalnej dotyczy jedynie służb ratownictwa.

UTRUDNIENIA:

Rodzice dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym oraz odwiedzający chorych na oddziale rehabilitacji muszą pamiętać, że nie mogą aktualnie przechodzić przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dla nich zostało wyznaczone przejście przez suterenę oznaczone stosownymi tablicami.

- R E K L A M A -

źródło: Kutnowski Szpital Samorządowy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: