(ZDJĘCIA) Zdewastowane ławki nad Ochnią. Nie zostały naprawione, bo…

Na razie nie wiadomo, kiedy wymienione zostaną połamane i zniszczone ławki na terenach rekreacyjnych nad Ochnią. W tej sprawie interweniował ostatnio radny Robert Feliniak. Dziś miasto odpowiedziało na interpelację rajcy.

- R E K L A M A -

– W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o konserwację i naprawę ławek zlokalizowanych w Parku nad Ochnią. Część z nich jest całkowicie zniszczona (brak drewnianych desek, zostało tylko metalowe obramowanie), a pozostałe pozostawiają sporo do życzenia (ubytki i spróchniałe deski). Ponadto należy umiejscowić więcej koszy na śmieci oraz koszy z torebkami do sprzątania po psich odchodach. Uważam, że przed sezonem letnim należy rozważyć doposażenie placu zabaw oraz powiększenie parkingu – napisał w interpelacji radny Robert Feliniak.

reklama

Jak się okazuje, ławki nie były wymieniane, ponieważ…

- R E K L A M A -

– W związku z planowaną inwestycją Zielonej Osi Miasta, elementy małej architektury na terenie parku nie były na bieżąco naprawiane i wymieniane. W przypadku braku realizacji wyżej wymienionej inwestycji, miasto oczywiście ma te zadania w swoich planach i traktuje je priorytetowo – odpowiada radnemu Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Władze miasta odniosły się także do tematu dotyczącego ewentualnej rozbudowy placu zabaw na Al. ZHP.

- R E K L A M A -

– Plac zabaw na terenie Parku nad Ochnią został odnowiony wiosną 2019 roku. Wymieniono dwie piaskownice, postawiono nową podwójną huśtawkę, bujaki oraz zestaw wielosystemowy Baszta. Dodatkowo teren został doposażony w miejskie trampoliny. W związku z powyższym, a także ze względu na zachowanie bezpieczeństwa użytkowników. Miasto nie widzi potrzeby doposażenia ww. terenu o nowy sprzęt – komentuje J. Boczkaja.

Ponadto magistrat na razie nie ma w planach powiększenia terenu parkingu przy placu zabaw. Z kolei w przyszłym roku w ramach realizacji KBO tereny rekreacyjne nad Ochnią zostaną wzięte pod uwagę w kwestii montażu koszy na psie odchody.

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: