reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Żołnierze WOT-u oddali krew. Odpowiedzieli na liczne apele

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny odpowiadają na apele Narodowego Centrum Krwi i wspierają honorowe krwiodawstwo. 22 października łódzcy Terytorialsi oddali 22,05 litra krwi.

- R E K L A M A -

Jednym z obszarów działań przeciwkryzysowych żołnierzy 9ŁBOT są zbiórki krwi. Odpowiadając na liczne apele o wsparcie banków krwi, Terytorialsi cyklicznie organizują zbiórki w batalionach i sztabie Brygady, a także włączają się indywidualnie w akcje prowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Podczas dzisiejszej zbiórki (22.10.2020r.) 49 żołnierzy oddało w Łodzi i Kutnie łącznie 22,05 litra krwi. Od marca 2020 roku mają na swoim koncie ponad 142 litry tego bezcennego daru.

- R E K L A M A -

W szeregach naszych żołnierzy są osoby, które przeszły zakażenie koronawirusem i przygotowują się także do oddania osocza, które pomoże ratować życie osób, które najciężej przechodzą chorobę Covid-19.

Łódzcy Terytorialsi nieustannie zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe mające na celu wzmocnienie funkcjonowania służby zdrowia, organów sanitarnych, policji oraz administracji samorządowej. Codziennie wspierają policjantów w monitorowaniu kwarantanny, dostarczają środki ochrony osobistej, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji do szpitali oraz domów pomocy społecznej na terenie województwa łódzkiego. Wszystkie te działania prowadzone są w ramach operacji „Trwała Odporność”.

- R E K L A M A -

Źródło: Wojska Obrony Terytorialnej


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: