(ZDJĘCIA,WIDEO) Wielki dzień dla Krośniewic. Odsłonięto mural generała Andersa

To wielki dzień dla całej krośniewickiej społeczności! Dziś oficjalnie odsłonięto mural generała Władysława Andersa.

W tym roku przypada 50. rocznica śmierci generała Władysława Andersa. W maju miały odbyć się uroczystości w Krośniewicach, jednak z powodu epidemii koronawirusa musiały zostać przełożone na wrzesień.

- R E K L A M A -

Dziś przy ul. Łęczyckiej 19a na wschodniej ścianie hali sportowej należącej do Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach nastąpiło oficjalne i uroczyste odsłonięcie muralu upamiętniającego generała Władysława Andersa.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali córka generała Anna Maria Anders (obecnie ambasador RP w Rzymie), szef łódzkiego IPN Dariusz Rogut, poseł Tomasz Rzymkowski oraz burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman.

- R E K L A M A -

Następnie zgromadzeni przemieścili się na Błonie 9, czyli do Andersówki – miejsca, w którym na świat przyszedł generał Anders. Tam dokonano uroczystego posadzenia Dębu Pamięci.

W samo południe rozpoczęła się msza św. w intencji generała i jego żołnierzy, a o 13:15 rozpoczną się uroczystości przy pomniku na skwerze miejskim.

- R E K L A M A -

Warto nadmienić, że dzisiejsze uroczystości upamiętniające Generała odbyły się dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu m.in. Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz wideo i zdjęcia:

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/1033360000451281/
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: