Zebranie walne OSP w Dąbrowicach. Burmistrz-druhna Dąbrowska ma za sobą pierwszą akcję [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu odbyło się Zebranie Walne Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicach. Podsumowano na nim ostatnie miesiące. W spotkaniu uczestniczyła m.in. burmistrz Dorota Dąbrowska, która jest także aktywną druhną i ma za sobą pierwszy wyjazd do akcji.

- R E K L A M A -

Zebranie poprowadził prezes OSP Piotr Gorgoń, który poprosił zebranych o uczczenie minutą ciszy zmarłego druha Antoniego Kwiatkowskiego. Następnie głos zabrał druh Krzysztof Danecki, który m.in. podsumował działalność straży w roku 2022.

Do OSP Dąbrowice w 2022 roku przybyło 5 nowych druhów i 2 druhny, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska, która ma już swój pierwszy wyjazd za sobą.

- R E K L A M A -

W spotkaniu udział wziął również Aspirant Krzysztof Orłowski z Państwowej Straży Pożarnej.

OSP Dąbrowice z roku na rok wyjeżdża coraz częściej – w 2020 roku wyjazdów było 21, w 2021 – 70, natomiast w 2022 aż 83. W roku 2023 OSP Dąbrowice chcą pozyskać nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

- R E K L A M A -

—Wasza wyjazdowość z roku na rok jest coraz większa. Jako jednostka w KSRG ilość wyjazdów będzie wzrastać, bardzo cieszy mnie to, że jesteście tak dyspozycyjni i zawsze gotowi. Gratuluję Pani Burmistrz ukończenia szkolenia podstawowego, który uprawnia Panią do brania udziału w wyjazdach do zdarzeń. W imieniu moim jak i pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie Brygadiera Dariusza Lusy serdecznie Wam dziękuję — mówił asp. Krzysztof Orłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

— Przede wszystkim bardzo Wam dziękuję za pomoc w organizacji pikniku Bezpieczny Powiat. Już teraz zwracam się z prośbą o pomoc przy tegorocznym pikniku Bezpieczny Powiat oraz nagraniu spotu „Bezpieczny Powiat”. Warto podkreślić też, że wyjeżdżaliście nawet poza teren gminy, by pomóc w usuwaniu skutków wichur. Życzę Wam jak najmniej wyjazdów oraz tyle samo powrotów, co wyjazdów! — mówił Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

— Serdecznie dziękuję Wam druhny i druhowie za to, że zawsze można na Was liczyć. Nie tylko w ciężkich chwilach, ale również za pomoc w organizacji dożynek czy pikników rodzinnych, gdzie wspomagacie nas, służby mundurowe i ochronę — mówiła Burmistrz Miasta i Gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: