Zebrano już ponad 10 tys. złotych dla Oliwki. Ale nadal potrzebne jest Wasze wsparcie!

Oliwka Mordzak ma 13 lat i możecie znać ją z występów w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Niestety dziewczynka cierpi na ciężką anemię Fanconiego i potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka pieniędzy i liczy się każda złotówka!

- R E K L A M A -

Jestem mamą dwóch córeczek Oliwki (13 lat) i Klaudii (11 lat). Niestety u starszej córeczki w sierpniu 2016 roku zdiagnozowano poważną chorobę genetyczną, anemię Fanconiego – mówi Anna Mordzak, która jest organizatorką zbiórki pieniędzy na portalu pomagam.pl

Anemia Fanconiego objawia się małopłytkowością krwi, co w konsekwencji może doprowadzić do białaczki. Jedynym rozwiązaniem dla Oliwki okazał się przeszczep szpiku. Szczęśliwie bardzo szybko udało znaleźć się dawcę z Hiszpanii.

- R E K L A M A -

25 października 2017 roku dziewczynka przeszła przeszczep szpiku i dostała drugie życie. Szybko doszła do siebie i wydawało się, że wszystko jest już na dobrej drodze do pełnego wyzdrowienia. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna…

Stan Oliwki pogorszył się – nastąpił odrzut szpiku („przeszczep przeciwko gospodarzowi”). Doszło do poważnych powikłań. Graft, który zaatakował jelita, skórę i wątrobę wyniszczył organizm córeczki. W konsekwencji po silnej i destrukcyjnej sterydoterpii jedynym ratunkiem dla Oliwki jest w tej chwili kolejny przeszczep, tym razem wątroby. To straszne, ale potrzebujemy młodego dawcy, a to wymaga czasu, którego Oliwka nie ma – mówi pani Anna.

- R E K L A M A -

W tej chwili dużym problemem i obciążeniem finansowym dla rodziny jest kosztowny zakup leków i dojazdy do szpitali we Wrocławiu oraz Łodzi.

Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą wsparcie finansowe. Liczy się każda złotówka. Marzę o dniu kiedy Oliwka będzie zdrowa i będzie mogła wrócić do swojego ukochanego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej lub wybrała się na jazdę konną (córeczka kocha zwierzęta a przede wszystkim konie). W tej chwili przejście z pokoju do łazienki jest dla niej wyzwaniem – prosi o pomoc mama Oliwki.

Na portalu pomagam.pl można wziąć udział w zbiórce pieniędzy. Do tej pory udało się już zebrać 10 232 zł, co stanowi nieco połowę potrzebnej sumy. Wpłat dokonało 143 osób, ale wierzymy, że z każdym dniem „pomagaczy” będzie coraz więcej. Oliwka potrzebuje naszej pomocy!

Pomóż Oliwce – link do wpłat

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: