reklama
reklama
reklama
reklama

Zerwane dachy i mnóstwo interwencji strażaków. Wichura szalała w Kutnie i okolicach [ZDJĘCIA]

To była bardzo niebezpieczna noc w powiecie kutnowskim. Strażacy od kilku godzin usuwają skutki nawałnicy, jaka przeszła przez nasz region. Są zerwane dachy i powalone drzewa – łącznie wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń.

Pierwsze zgłoszenie związane ze szkodami, jakie wyrządziła nawałnica wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie o godzinie 5:29 i dotyczyło gminy Dąbrowice. Od tamtej pory strażacy z Kutna, a także okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych wyjeżdżali kilkadziesiąt razy.

- R E K L A M A -

Niestety, żywioł wyrządził bardzo duże szkody – zerwanych zostało kilkanaście dachów, zarówno z budynków mieszkalnych jak i gospodarczych. Bardzo groźnie było na Jesiennej, gdzie z marketu wiatr dosłownie zdmuchnął połowę dachu.

Sytuacja jest rozwojowa – wciąż wpływają nowe zgłoszenia.

- R E K L A M A -

AKTUALIZACJA:

Jak powiedział w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl mł.bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, do godziny 12.00 ponad 70 zgłoszeń dotyczyło zerwanych lub naderwanych dachów. Te groźne zdarzenia dotyczyły zarówno budynków mieszkalnych jak i gospodarczych. Łącznie do południa strażacy wyjeżdżali blisko 300 razy.

- R E K L A M A -

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: