REKLAMA
niedziela, 3, lipiec 2022
REKLAMA

Zabezpieczają zerwany dach „Dąbrowszczaka”. Na miejscu pojawiły się władze powiatu [ZDJĘCIA]

Trwa ocena szkód powstałych na skutek silnych wiatrów przechodzących w ostatnim czasie przez powiat kutnowski. Starosta Kutnowski Daniel Kowalik wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska przeprowadzili oględziny budynku „Dąbrowszczaka”, który został mocno uszkodzony.

poniżej dalsza część artykułu

Władze powiatu ustaliły z dyrektorem szkoły plan działania i odtworzenia zerwanej połaci dachu.

– Biorąc pod uwagę trwające prace odtworzeniowe zastosowaliśmy doraźne rozwiązanie jakim są plandeki ochronne. Pomogą one zabezpieczyć budynek przed dalszym niszczeniem na skutek opadów atmosferycznych – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

poniżej dalsza część artykułu

Jak dodaje wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska, na okoliczność likwidacji szkód nie tylko w I Liceum Ogólnokształcącym im. generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, ale także w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, pojawia się konieczność zabezpieczenia placówek edukacyjnych. – Jako Powiat Kutnowski dokładamy wszelkich starań, aby szkoły otrzymały stosowną pomoc – zapewnia wicestarosta.

– Dziękuję serdecznie władzom powiatu za pomoc w okiełznaniu skutków wichur. Nie ukrywam, że przekazany sprzęt jest materiałem pierwszej potrzeby – dodaje Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)
Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

poniżej dalsza część artykułu

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
reklama

Warto przeczytać:

reklama