Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej na występach w Turcji – ZDJĘCIA

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej w dniach od 17 do 25 maja przebywał na International Festival of Dance and Songs „ Spirit of Anatolia w Turcji nad morzem Egejskim.

- R E K L A M A -

Reprezentował Miasto Kutno i Polskę prezentując się na dwóch scenach w miejscowościach Tire i Selcuk występując czterokrotnie. Oprócz zespołu z Kutna w festiwalu uczestniczyły zespoły z Turcji i Ukrainy. Koncerty były poprzedzone powitaniem władz miast i paradą wszystkich zespołów uczestniczących w festiwalu.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej podczas swoich barwnych występów otrzymał gromkie brawa i uznanie od zgromadzonej publiczności, której bardzo się podobały tańce i śpiewy prezentowane na scenie przez zespół, a szczególnie słynne oberkowe solówki w kutnowskich strojach, gdzie kobiety w różowych serdaczkach prezentowały nasz różowy kutnowski kolor.

- R E K L A M A -

Po festiwalowej części pobytu członkowie zespołu odpoczywali w hotelu w pobliżu miejscowości Kusadasi, gdzie mogli zasłużenie po całym roku pracy na próbach, festiwalach i koncertach odpocząć na plaży, korzystając ze słońca i morza, zwiedzić portowe miasto Kusadasi z Ptasią Wyspą oraz słynne Muzeum Archeologiczne w Efezie .

Pobyt w Turcji był zorganizowany z prywatnych środków członków zespołu, natomiast transport lotniczy był dofinansowany przez Miasto Kutno.

- R E K L A M A -

Wyjazd na festiwal zagraniczny jest zachętą dla nowych członków zespołu, którzy chcieli by dołączyć do naszego grona i wspólnie reprezentować nasze Miasto Kutno i Polskę.

Zachęcamy młodzież do wstępowania w nasze szeregi, by mogli kontynuować nasz 56 letni już dorobek artystyczny i dalej tańczyć i śpiewać w naszym kutnowskim zespole.

Prezes ZPiTZK
Bożena Szymczak-Kańska
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: