Zespół Rehabilitacyjno-Terapeutyczny potrzebuje ponad 40 tys. złotych. Radni interweniują

Ponad 40 tysięcy złotych potrzebuje Zespół Rehabilitacyjno–Terapeutyczny działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie. Sprawą zainteresowali się Paweł Markiewicz, Mariusz Sikora i Grzegorz Chojnacki.

- R E K L A M A -

Nasza wspólna interpelacja jest odpowiedzią na trudną sytuację finansową Zespołu Rehabilitacyjno–Terapeutycznego, który zajmuje się terapią osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz ze sprzężonymi chorobami. Celem ZTR jest zapobieganie izolacji społecznej i umożliwienie integracji wspominanych osób z lokalnym środowiskiem. To między innymi tutaj osoby najbardziej niepełnosprawne i wymagające znacznie większej opieki, rehabilitacji i terapii znajdują pomoc – mówią Markiewicz, Sikora i Chojnacki.

reklama

Jak się okazuje, Zespół Rehabilitacyjno–Terapeutyczny swoje zadanie realizuje w ramach projektu „Prowadzenie zajęć dla osób chorych i upośledzonych umysłowo mających na celu pokonanie barier psychologicznych i akceptacji swojej choroby”, a całkowity koszt realizacji wynosi 47 500 złotych. Aby dalej móc realizować to zadanie Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie potrzebuje 43 000 złotych. Dodać należy, że obecnie z tej formy pomocy korzysta 12 uczestników, w tym 8 z naszego miasta.

- R E K L A M A -

W imieniu podopiecznych ZRT, władz PSONI Koło w Kutnie, rodziców dzieci i młodzieży oraz naszym własnym prosimy o przekazanie w miarę możliwości chociaż części brakujących środków na dalszą realizację zadań z zakresu rehabilitacji i terapii uczestników. Miasto wielokrotnie pomaga osobom niepełnosprawnym poprzez różne formy wsparcia. Interpelacja jest odpowiedzią na zgłoszone nam problemy – argumentują radni.

reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: