Wiadomości KutnoKutnoZima nie służy rowerom w Kutnie. "Widać na nich ślady korozji"

Zima nie służy rowerom w Kutnie. „Widać na nich ślady korozji”

Zima nie służy rowerom publicznym w Kutnie. Jednoślady, choć w naszym mieście są zaledwie kilka miesięcy, zostały już zaatakowane przez korozję. Sprawą interesują się zarówno mieszkańcy jak i miejscy radni.

- Reklama -

Na zdjęciach jest ewidentny dowód, że zimowa aura im nie służy. W innych miastach np. w Płocku, rowery na okres zimowy zostały zabezpieczone. Mieszkam w pobliżu jednego z punktów z rowerami i nie widziałem jeszcze nigdy chętnych do wypożyczenia. Jeżeli miasto uzna, że i tak płaci za konserwację – to pytanie czemu umowa nie została zawarta tylko na okres wiosenno – jesienny. W imieniu mieszkańców miasta prosiłbym o zainteresowanie się w/w niegospodarnością – napisał do nas pan Adam (nazwisko do wiadomości redakcji).

- Reklama -

Tematyką związaną z rowerami zainteresowali się również radni Rady Miasta Kutno, Bartosz Czechowski i Janusz Kołodziejski.

W związku z pojawieniem się na forach społecznościowych informacji (w tym dokumentacji fotograficznej) o pogarszającym się stanie niektórych urządzeń – a konkretnie rowerów, zwracam się z prośbą o odpowiedź czy firma która jest odpowiedzialna za dostawę, montaż stacji i parkingów rowerowych świadczy w umowie obsługę systemu wypożyczalni, a konkretnie ewentualną konserwację po sezonie zimowym w.w urządzeń – napisał w swojej interpelacji radny Bartosz Czechowski.

- Reklama -

Rowery są dostępne zaledwie kilka miesięcy, a już widać na nich ślady między innymi korozji. Należałoby się zastanowić czy zabezpieczenia, które zastosowała firma realizująca projekt są wystarczające i pomyśleć nad dodatkowymi sposobami chronienia rowerów przez niszczeniem. Szczególnie biorąc pod uwagę, że projekt realizowany jest przez Województwo Łódzkie i Miasto Kutno jest wyjątkowy w skali kraju, bowiem niemal wszystkie miasta, które posiadają rower publiczny na okres zimowy zabierają go z ulic i przechowują do wiosny – pisze z kolei radny Janusz Kołodziejski.

Zdaniem J. Kołodziejskiego, rozwiązaniem sytuacji może być budowa wiat na stacjach rowerów publicznych, które będą chroniły rowery od niesprzyjających warunków atmosferycznych.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: