Zima tym razem nie zaskoczy drogowców?

Do rozpoczęcia kalendarzowej zimy pozostało już mniej niż trzy tygodnie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak do zmiany aury przygotowane są samorządy w naszym regionie i czy zima tym razem nie zaskoczy drogowców.

Miasto Kutno

Jak informuje biuro prasowe UM Kutno, zimowym utrzymaniem ulic w naszym mieście zajmuje się Przedsiębiorstwo Budowlano–Produkcyjne TRAKT. Umowę zawarto 19 stycznia 2018 roku i trwać będzie ona do 31 grudnia 2020 roku. Łączna cena brutto za usługę to 2 026 351,72 złotych.

- R E K L A M A -

Wykonawca dysponuje sprzętem, który bez problemu ma poradzić sobie z ewentualnym atakiem zimy. W gotowości czekają trzy pojazdy z zamontowanym pługiem oraz możliwością rozsypywania soli drogowej, cztery ciężkie ładowarki czołowe z zamontowanym pługiem, a także ładowarki i samochody ciężarowe. Nad stanem dróg całodobowo czuwać będzie dyżurny dyspozytor–koordynator.

Przetarg na zimowe utrzymanie ulic w okresie 2021 – 2023 ogłoszony ma zostać w połowie grudnia.

Powiat Kutnowski

W powiatowym budżecie na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 zabezpieczono z kolei ponad pół miliona złotych, dokładniej 520.700,00 zł.

Obecnie po przeprowadzeniu procedury przetargowej podpisane są dwie umowy
z wykonawcą (Michał Nowacki Przedsiębiorstwo Usługowo–Transportowe „FA–BUD) na wykonanie usługi związanej z odśnieżaniem i zwalczaniem śliskości zimowej na drogach powiatowych przy użyciu własnego sprzętu i własnych materiałów (MAN T39 z piaskarką) oraz odśnieżaniem dróg sprzętem średnim przy użyciu własnego sprzętu (MASSEY FERGUSON 3125 i FENDT FWA3825).

- R E K L A M A -

Wyłonienie wykonawcy na pozostałe zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2020/2021 zostanie podjęte po zakończeniu obecnie trwającej procedury przetargowej.

– Najważniejsze szlaki komunikacyjne będą doprowadzone do stanu użyteczności w pierwszej kolejności. Zakres prac jest uzależniony od znaczenia i funkcji drogi w istniejącym układzie komunikacyjnym oraz od rzeczywistego obciążenia ruchem kołowym. Z uwagi na powyższe kryteria, prace polegające na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej, prowadzone są w zróżnicowanym zakresie, a kolejność działań zależy głównie od klasy poszczególnej drogi – informuje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Gmina Kutno

Jak przekazał nam Urząd Gminy Kutno do 31 grudnia 2021 za zimowe utrzymanie dróg w gminie odpowiadać będzie firma PTHU Nat–Trans Marzena Olszewska. Na ten cel zabezpieczono kwotę 32 961,12 zł brutto.

– Plan zimowego utrzymania zakłada objęcie jednolitymi standardami zimowego utrzymania wszystkich dróg. Zgodnie ze złożoną ofertą, wykonawca usługi zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Kutno będzie świadczył przy użyciu pojazdów z pługiem do odśnieżania (sprzęt średni i ciężki) oraz solarko–piaskarki – informuje Renata Topór, sekretarz gminy Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: