reklama

Zima znów zaskoczyła drogowców. Dużo kolizji w regionie

W weekend w naszym powiecie zima intensywnie przypomniała o sobie. Na drogach panowały szczególnie trudne warunki i doszło do wielu kolizji.

Temperatura spada znacznie poniżej zera, natomiast nawierzchnia jezdni w wielu miejscach jest wówczas oblodzona i śliska. W takich warunkach nietrudno o kolizje i wypadki bowiem śliska nawierzchnia drogi wydłuża drogę hamowania.

- R E K L A M A -

Jak mówią policjanci, niestety kierujący często zapominają o zachowaniu należytej ostrożności, dlatego przypominamy wszystkim zmotoryzowanym o obowiązku rozważnej i ostrożnej jazdy, dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych.

W miniony weekend doszło do 10 kolizji drogowych. Na szczęście nie były groźne w skutkach – mówi st. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Policjanci apelują: Pamiętajmy, że podczas takich warunków pogodowych to prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Jadąc wolniej mamy większe szanse na opanowanie i zatrzymanie pojazdu. Dlatego ważne jest aby przewidywać skutki zanim do nich dojdzie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: