REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

Zimowa znów bez rządowego dofinansowania. „Nie składamy broni” [ZDJĘCIA]

Remont ulicy Zimowej musi jeszcze poczekać. Miasto po raz kolejny starało się o rządową dotację do tej dużej inwestycji, jednak znów nie otrzymało funduszy. – Nie składamy broni i wystąpimy z kolejnym wnioskiem – zapowiadają urzędnicy.

poniżej dalsza część artykułu

O fatalnym stanie ulicy Zimowej wielokrotnie pisaliśmy na łamach Panoramy. Jako że inwestycja może kosztować ponad 4 mln złotych, miejski samorząd o dofinansowanie zgłosił się do rządowego programu Polski Ład. Jak się okazuje, po raz kolejny bez powodzenia.

– Niestety po raz kolejny nie udało nam się otrzymać dofinansowania na zaplanowane przez nas działania w ramach programów ogłaszanych przez rząd. Tym razem składaliśmy wniosek o dotację przebudowy ulicy Zimowej. Koszt gruntownej przebudowy tej drogi przekracza 4 000 000 złotych, dlatego musimy posiłkować się środkami zewnętrznymi. Kolejny raz okazało się jednak, że nasze wnioski nie zyskują uznania w oczach osób decydujących o ostatecznym rozdziale pieniędzy – komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

poniżej dalsza część artykułu

Magistrat nie zamierza jednak odpuścić sprawy związanej z remontem Zimowej i w najbliższych dniach złoży kolejny wniosek. Nabór trwa do 28 lutego 2022.

– Nie składamy jednak broni i zamierzamy wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji w kolejnym naborze programu Polski Ład. Samorządy mają czas na złożenie wniosków do końca lutego, dlatego też będziemy chcieli pozyskać rządowe fundusze na modernizację ulicy Zimowej – zapewnia Klimaszewski.

reklama

Warto przeczytać:

reklama