reklama
reklama

Złamał kwarantannę, teraz zapłaci 20 tysięcy złotych kary!

20 tysięcy złotych kary będzie musiał zapłacić 30-letni mężczyzna, który mimo obowiązkowej kwarantanny opuścił swoje mieszkanie. O sprawie poinformowała policja z pobliskiego Gostynina.

Gostynińscy policjanci, już od kilku tygodni odwiedzają osoby, które objęte zostały obowiązkiem domowej izolacji. Funkcjonariusze zachowując niezbędne środków ostrożności sprawdzają, jak realizowany jest ten wymóg w praktyce. Niestety zdarzają się przypadki skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań, co ma swoje odzwierciedlenie w nakładanych karach.

- R E K L A M A -

30-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego znudził się odbywaniem kwarantanny. Mężczyzna postanowił samowolnie oddalić się z zadeklarowanego miejsca pobytu, na dodatek nie miał zamiaru powrócić pod wskazany adres.


– Przeprowadzona kontrola przez mundurowych potwierdziła, że mężczyzna nie przestrzega obowiązku kwarantanny. O rażącym naruszeniu został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku, który na podstawie decyzji 21/2020 nałożył na 30-latka karę pieniężną w wysokości 20 tys. złotych – informuje mł. asp. Żaneta Kołodziejska z KPP w Gostyninie.

- R E K L A M A -

Policjanci apelują!

Pozostańmy w domu i stosujmy się do ograniczeń jakie wprowadzone zostały na terenie naszego kraju. Tylko odpowiedzialna i zdyscyplinowana postawa uchronić może nas i osoby dla nas najbliższe przed zakażeniem koronawirusem.

Pamiętajmy także, że nieprzestrzeganie zasad kwarantanny narazić może nas na poważne konsekwencje, również finansowe.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: