reklama
reklama

Złamali kwarantannę w powiecie kutnowskim. Grozi im nawet 30 tysięcy złotych kary!

Obecnie w powiecie kutnowskim ponad 60 osób jest objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa. Codziennie wszystkich odwiedza policja, ale jak się okazuje, są osoby, które bezmyślnie lekceważą sytuację.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce, województwie łódzkim, a także w powiecie kutnowskim jest bardzo dynamiczna. Jeszcze dziś rano objętych kwarantanną było 149 mieszkańców powiatu kutnowskiego, a popołudniu liczba ta zmniejszyła się do 63. Niestety, odnotowano już 3 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie.

- R E K L A M A -

Pomimo nieustannych apeli ze strony służb, część spośród osób objętych obowiązkiem kwarantanny nie stosuje się do niej. Podobne przypadki odnotowano również w naszej okolicy.

– Jeśli chodzi o łamanie kwarantanny, to mieliśmy cztery takie przypadki. Są prowadzone postępowania sprawdzające w kierunku art. 116 kw. w stosunku do tych osób – powiedziała Panoramie asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Warto przypomnieć, że naruszenie ww. obowiązku pozostania w domu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi łącznie z karą pozbawienia wolności. Po ostatnich zmianach, osoba łamiąca obowiązek kwarantanny może zapłacić nawet 30 000 złotych kary!

– Wychodząc bez potrzeby z domu w czasie rozprzestrzeniania się wirusa ryzykujemy zakażenie siebie i naszych najbliższych – zwłaszcza seniorów. Jeżeli zostaliśmy objęci obowiązkiem kwarantanny nie wychodźmy pod żadnym pozorem z domu. Jeżeli mamy trudności w zaopatrzeniu zgłośmy to odwiedzającym nas codziennie funkcjonariuszom – apelują policjanci.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: