reklama
  • Jacek Sikora Kutno Sejm

Złodzieje i włamywacze grasują w Kutnie. Policja apeluje do mieszkańców

Złodzieje bezlitośnie wykorzystują naszą nieostrożność, o czym przekonali się w ostatnim czasie mieszkańcy Kutna. Otwarte lub uchylne okna na parterze, niedomknięte okienka piwniczne, często otwarte drzwi. Policja apeluje – nie ułatwiajmy życia przestępcom, wychodząc z domu nawet do ogrodu, na działkę, dokładnie zamykajmy mieszkanie.

- R E K L A M A -

Policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku ! Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania.

– Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz wychodząc na chwilę do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i ukraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu – mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu domów (w tym także niezamieszkałych), budynków gospodarczych, mieszkań, piwnic czy garażów, by ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży.

Najbardziej narażone na włamania czy kradzieże są mieszkania na parterze i najniższych piętrach,dlatego nie zostawiaj otwartych ani uchylonych okien i drzwi balkonowych pod swoją nieobecność. Uchylone okno czy drzwi balkonowe nie jest dla złodzieja żadną przeszkodą.

- R E K L A M A -

Pamiętaj, że dobrze znający się mieszkańcy i zorganizowani sąsiedzi mogą zapobiec włamaniom i kradzieżom w Twojej okolicy. Reaguj, gdy usłyszysz hałasy i niecodzienne odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów oraz gdy zobaczysz, że podczas ich nieobecności nieznajoma osoba stoi pod drzwiami i próbuje je otwierać.

(Źródło: KPP Kutno)

Nie przegap: