reklama
reklama

Złodzieje samochodu w rękach kutnowskiej policji. Akcja mundurowych pod Kutnem (ZDJĘCIA)

Do 5 lat pozbawienia wolności grozić może parze podejrzanej o kradzież samochodu. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego wykorzystali fakt, że kierujący zostawił otwarty samochód z kluczykami w środku. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty, a skradzione auto wróciło do właściciela.

28 września 2021 roku policjanci z kutnowskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży samochodu, którym pracownicy jednego z gospodarstw na terenie gminy Krzyżanów pojechali na pole do pracy. Z ustaleń policjantów wynikało, że pojazd nie został zamknięty, a kluczyki zostały w stacyjce. Fakt ten wykorzystała para mieszkańców Kutna, którzy pojawili się w tej okolicy własnym samochodem.

- R E K L A M A -

Mężczyzna wsiadł do vw pasata i nim odjechał, a kobieta pojechała za nim. Sprawą wykrycia sprawcy i odzyskania skradzionego pojazdu natychmiast zajęli  się kryminalni z kutnowskiej komendy. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego bardzo szybko wytypowali sprawców tej kradzieży.

Już następnego dnia zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat oraz 25-letnią kobietę, którzy mieli związek z tym przestępstwem. Policjanci ustalili również, gdzie pozostawili skradziony samochód. Auto było zaparkowane na parkingu w jednej z miejscowości na terenie gminy Krzyżanów ze zmienionymi już tablicami rejestracyjnymi na niemieckie. Z przedniej szyby została również usunięta naklejka kontrolna.

- R E K L A M A -

Mundurowi po numerach VIN potwierdzili, że jest to skradziony  pojazd. 29 września złodziejska para usłyszała zarzut kradzieży pojazdu. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna znany jest kutnowskim policjantom. 29 września usłyszał również kilka zarzutów za popełnione we wrześniu bieżącego roku wykroczenia, między innymi kradzieże paliwa na stacjach benzynowych.

źródło: KPP Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: