Złota Leszczyna wystartowała! Trwa święto folkloru w Leszczynku [ZDJĘCIA]

W Leszczynku rozpoczął się II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. To wyjątkowe święto folkloru w gminie Kutno!

- R E K L A M A -

Złota Leszczyna to festiwal ludzi, którzy kochają to co robią i którym nie jest obcy nasz folklor. „Zebraliśmy w nim wszystko co bliskie naszym sercom i naszym korzeniom. Muzyka, śpiew a być może kiedyś taniec i piękno prezentacji różnych regionów od morza do tatr, od wschodu do zachodu. W tym roku będziemy gościć aż 18 Zespołów” – mówi Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 12:50 korowodem festiwalowym tj. prezentacją zespołów uczestniczących, następnie odbyła się Msza Święta polowa. O 14 wystartowały przesłuchania konkursowe.

- R E K L A M A -

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty, pokazy rękodzieła, warsztaty, piknik ekologiczny ,,Czyste powietrze”, konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich ,,Na najlepszy wyrób cukierniczy”.

W przerwach swoje umiejętności zaprezentuje Dziecięco Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Leszczynki”. Festiwal zakończy potańcówka ludowa.

- R E K L A M A -

Zobacz zdjęcia z rozpoczęcia Festiwalu Złota Leszczyna:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: