Złota rączka pomoże kutnowskim seniorom. Radni podjęli decyzję

- poniżej dalsza część artykułu -

To będzie kolejna, ważna pomoc dla seniorów i osób niepełnosprawnych z Kutna. Od 1 stycznia będą oni mogli wezwać bezpłatnie „złotą rączkę” do pomocy przy drobnych domowych naprawach i usterkach. Kutnowscy radni miejscy we wtorek (23.11) przegłosowali pomysł, który znalazł się w programie wyborczym Zbigniewa Burzyńskiego.

- poniżej dalsza część artykułu -

Chcemy pomóc mieszkańcom, którzy mają niekiedy problem na przykład z wymianą kranu. Sami nie mogą tego zrobić, muszą płacić za fachowców lub liczyć na rodzinę. Wiemy, że większość seniorów ma poważne wydatki związane głównie z lekami i ochroną zdrowia, dlatego odciążamy ich budżety dzięki właśnie takiej pomocy – podkreśla Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

- poniżej dalsza część artykułu -

Z pomocy będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy ukończyli 70. rok życia oraz osoby w wieku powyżej 60 lat z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Spektrum pomocy będzie bardzo szerokie i obejmować będzie prace, przy których nie trzeba specjalistycznych uprawnień.

Chodzi przede wszystkim o pomoc na przykład przy wymianie kranu, instalacji żyrandola, wymianie gniazdek i włączników światła, naprawie spłuczki, udrożnieniu odpływów, mocowaniu obrazów lub wymianie klamek w drzwiach – wylicza Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta w Kutnie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Akcja prowadzona będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i to tam będzie trzeba zgłaszać potrzebę skorzystania z usług „złotej rączki”. Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście lub telefonicznie. O pomoc będą mogli wnioskować również pracownicy socjalni. Sygnały od mieszkańców będą weryfikowane przez odpowiednich pracowników. Przed wizytą wykonującego usługę, Senior otrzyma dane, które umożliwią potwierdzenie tożsamości, a wykonujący usługę będzie zobowiązany okazać dokument potwierdzający te dane.

(UM Kutno)
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama