reklama
reklama

Zmarł znany lekarz i społecznik z naszego regionu. „Był wzorem człowieka”

Zmarł Marian Merecki, lekarz, wzór społecznika i wieloletni członek TPZK – tragiczne wieści potwierdziło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Z przykrością przyjęliśmy dziś wiadomość, że odszedł od nas wieloletni członek TPZK, lekarz rodzinny, wzór społecznika i człowieka, Marian Merecki – poinformowało w sobotę Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- R E K L A M A -

Notka biograficzna

Marian Merecki uUrodził się 29.01.1928 r. w Olanach pod Wilnem. Tam spędził dzieciństwo. W okresie okupacji skończył szkołę podstawową i dwie klasy gimnazjum na tajnych kompletach. Swoją młodość związał z Łodzią. Tutaj ukończył liceum. Staż lekarski odbył w Piotrkowie Trybunalskim. Następne pracował w Hucie Hortensja jako lekarz zakładowy oraz w sanatorium przeciwgruźliczym w Przygłowie.

W rok po ukończeniu studiów założył rodzinę. Przyjechał do Krośniewic, gdzie objął funkcję kierownika Rejonowej Przychodni Lekarskiej PKP (rejonowy lekarz kolejowy) oraz kierownika Ośrodka Zdrowia w Krośniewicach (społeczna służba zdrowia). Po przejściu na emeryturę nadal pracował jako lekarz, gdyż czuł się potrzebny społeczności. Był lekarzem z powołania.

- R E K L A M A -

Gdy któryś z pacjentów pilnie potrzebował konsultacji, nigdy nie odmawiał mu pomocy. Społeczeństwu naszego regionu służył fachową wiedzą, doświadczeniem i społeczną pracą od 1957 r. Udzielał się jako członek społecznej Rady Narodowej, Parafialnej, w OSP i PCK.

Zasiadał w wielu komisjach, reprezentował naszą mała ojczyznę. Prężenie działał w krośniewickim Oddziale TPZK. Był bardzo barwną postacią, lubianym i szanowanym człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Będzie go nam bardzo brakować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: