reklama
reklama

Zmiany w kutnowskim szpitalu w związku z COVID-19. Lada dzień przywrócą ten oddział

Coraz mniej łóżek covidowych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Od 14 marca przywrócony ma zostać oddział ortopedyczny – informują władze placówki.

– Mamy kolejną decyzję wojewody łódzkiego. Kutnowski szpital może od 14 marca odblokować kolejne łóżka, które do tej pory przeznaczone były na łóżka covidowe. Od poniedziałku będzie to dodatkowych 24 łóżek. W związku z tym przywracamy cały Oddział Ortopedyczny. Oddział jest już pusty i obecnie go sprzątamy i dezynfekujemy – informuje Bartosz Serenda, zastępca dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego ds. komunikacji i jakości.

- R E K L A M A -

Prace te potrwają do końca tygodnia włącznie z sobotą i niedzielą. Do pełnej dezynfekcji wykorzystywany jest robot UTV, których w całej Polsce jest tylko 40.

– Oddział otwiera się powoli, tzn. w pierwszej kolejności przyjmujemy pacjentów w porządku zgodnie z wcześniejszymi zapisami. Musimy po prostu w pierwszej kolejności wykonać zabiegi wcześniej zaplanowane, a nowych pacjentów zapiszemy dopiero na kolejne wolne terminy. Z uwagi na covid wszystko przesunęło się o pół roku – wyjaśnia Serenda.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: