Znani wspierają fundację Pro Aperte i kupują książkę o „Niebieskim Przyjacielu”

Kutnowscy działacze społeczni, samorządowcy i sportowcy wspierają fundację Pro Aperte. - W imieniu podopiecznych fundacji dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć nasze działania poprzez zakup książki autorstwa Aleksandry Kliglich "Niebieski Przyjaciel" - komentują przedstawiciele Pro Aperte. Zysk ze sprzedaży książki jest przeznaczany na działania fundacji, których celem jest kompleksowa i profesjonalna pomoc dzieciom w spektrum autyzmu.

Kutnowscy działacze społeczni, samorządowcy i sportowcy wspierają fundację Pro Aperte. – W imieniu podopiecznych fundacji dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć nasze działania poprzez zakup książki autorstwa Aleksandry Kliglich „Niebieski Przyjaciel” – komentują przedstawiciele Pro Aperte. Zysk ze sprzedaży książki jest przeznaczany na działania fundacji, których celem jest kompleksowa i profesjonalna pomoc dzieciom w spektrum autyzmu.

- R E K L A M A -

Lokalni aktywiści chętnie nabywają książki i promują ich sprzedaż w swoim otoczeniu. Książeczka „Niebieski Przyjaciel” została wydana w 2020 roku, jako pierwsza tego typu publikacja Fundacji Pro Aperte, która powędrowała w ręce czytelników.

Historia tytułowego bohatera ściśle łączy się z misją fundacji. Pomaga bowiem zrozumieć, zaakceptować i otworzyć się na różnorodność. W jeżu Teodorze każdy z nas może odnaleźć cząstkę siebie. Wszyscy potrzebujemy wyrozumiałości, otwartości, prawdziwych przyjaciół i ich akceptacji mimo trudności, z którymi musimy mierzyć się na co dzień. Chcemy, aby ta krótka historia pomogła zmienić postrzeganie osób w spektrum autyzmu, a tym samym sprawiła by mogli czuć się w swoim otoczeniu rozumiani i bezpieczni.

- R E K L A M A -

Celem książki „Niebieski Przyjaciel’’ jest pokazanie, że każdy jest wartościowy, a różnorodność wzbogaca postrzeganie świata. Książeczka pomaga zrozumieć czym jest wsparcie, akceptacja i tolerancja. Książka została wzbogacona o przepiękne, kolorowe ilustracje, dzięki czemu dziecko przenosi się w leśny świat głównego bohatera i razem z nim przeżywa jego radości i smutki.

Jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, a także rodziców, opiekunów i nauczycieli jako pomoc edukacyjna. Treść została zatwierdzona pod względem merytorycznym przez pedagoga spektrum autyzmu i psychologa Fundacji Pro Aperte.

- R E K L A M A -

Fundacja Pro Aperte istnieje od 2 lat i powstała z potrzeby stworzenia przestrzeni do rozwoju dzieci w spektrum autyzmu. – Bardzo cieszymy się z przychylności, z jaką spotykamy się ze strony lokalnej społeczności i prosimy o dalsze wsparcie w realizowaniu naszej misji – komentują przedstawiciele fundacji.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: