reklama

Zobacz, na czym polega rekuperacja i co wyróżnia rekuperatory ścienne

Straty ciepła są zjawiskiem bardzo niepożądanym, ponieważ wiążą się z dyskomfortem i stratami finansowymi. Aby im zapobiec, stosuje się system wentylacji zwany rekuperacją. Co to takiego? W jaki sposób działają rekuperatory i dlaczego warto się na nie zdecydować? Wyjaśniamy.

- R E K L A M A -

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to taki system wentylacji, który pozwala na ograniczenie strat ciepła. Pełnowymiarowa rekuperacja bywa jednak bardzo kosztowna i wymaga gruntownego remontu w domu. Doskonałą alternatywą mogą być rekuperatory ścienne albo pokojowe, czyli małe urządzenia, które również spełniają warunki energooszczędnej wentylacji.

Jakie są zalety rekuperacji?

Rekuperacja jest wentylacją mechaniczną z odzyskiwaniem ciepła. Ma ona wiele zalet, przy czym najważniejszą jest możliwość ograniczenia strat ciepła. Warto wiedzieć, że przez grawitacyjną wymianę powietrza dochodzi do utraty nawet połowę wytworzonego i opłaconego ciepła. Dzięki rekuperacji ciepło jest odzyskiwane bez mieszania się strumienia wypływającego powietrza z napływającym.

- R E K L A M A -

Poza tym dużym plusem systemu rekuperacji jest zdrowe, czyste powietrze bez pyłu, kurzu i uciążliwych alergenów. W rekuperatorach umieszczane są specjalne filtry, które wychwytują niepotrzebne cząstki, a mieszkańcy mogą cieszyć się wysoką jakością powietrza. Jest to szczególnie przydatne, jeśli cierpisz na astmę albo masz skłonność do alergii.

W każdym domu powinno się wietrzyć, co niestety bywa kłopotliwe. Latem przez otwarte okna do domu dostaje się wiele insektów, poza tym może przeszkadzać Ci hałas. Z kolei zimą do mieszkania przedostaje się chłodne powietrze, dym i szkodliwy smog. Na szczęście możesz temu zapobiec, decydując się na rekuperację. Dzięki niej nie trzeba wietrzyć mieszkania.

- R E K L A M A -

Rekuperatory ścienne

Jeśli nie chcesz decydować się na pełnowymiarową rekuperację, postaw na rekuperatory ścienne. Są one niezwykle proste w montażu i co ważne, nie powodują dużego hałasu. Warto wiedzieć, że sprawność wymiany temperatury pomiędzy powietrzem odprowadzanym i doprowadzanym sięga do 80%. Zaletą rekuperatorów ściennych jest także ich stosunkowo niska cena. Jednocześnie ich działanie jest zbliżone do pełnowymiarowych jednostek. Wysokiej jakości rekuperatory ścienne znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://techcenter.pl/pl/c/Rekuperacja/83.

Jak widać, rekuperacja jest doskonałym rozwiązaniem do Twojego mieszkania lub domu. Z powodzeniem możesz także zdecydować się na rekuperatory ścienne, które są znacznie tańsze i mniej kłopotliwe niż pełnowymiarowa instalacja. Wybór zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

Materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: