reklama

Żołnierze WOT-u będą prowadzić działania pod Kutnem. „Prosimy o zachowanie spokoju”

Uzbrojeni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, a także wojskowy sprzęt pojawią się w najbliższym czasie na terenie powiatu kutnowskiego. Nie ma jednak powodów do obaw – to tylko ćwiczenia.

- R E K L A M A -

O sprawie w ciągu ostatnich godzin poinformowały niektóre gminy z powiatu kutnowskiego. Lakoniczne komunikaty przekazały między innymi gmina Łanięta i gmina Strzelce.

– W dniach 05-18 września 2022 r. na terenie powiatu kutnowskiego odbędą się ćwiczenia zintegrowane jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. Prosimy o zachowanie spokoju – czytamy na stronie gminy Łanięta, a także gminy Oporów.

- R E K L A M A -

– Informujemy, że w dniach 05 – 18.09.2022 r. na terenie gminy Strzelce odbędą się ćwiczenia zintegrowane Jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas szkoleń nie wystąpią żadne utrudniania oraz zagrożenia życia i zdrowia dla lokalnej ludności – informuje z kolei gmina Strzelce.

Komunikat w sprawie działań żołnierzy wydał także Urząd Gminy w Piątku. Jak informuje, w związku ze szkoleniem zintegrowanym 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie, na terenie pow. łęczyckiego przemieszczać będą się pojazdy wojskowe oraz żołnierze z wyposażeniem i bronią.

- R E K L A M A -

– Nie będą używane żadne środki pozoracji. Przemieszczanie się wojska nie będzie powodowało żadnych utrudnień w ruchu drogowym i pieszym. Celem zajęć jest prowadzenie rozpoznania terenu i strategicznie ważnych elementów infrastruktury oraz kontakt z władzami administracji publicznej – przekazują władze pobliskiej gminy Piątek.

Wojska Obrony Terytorialnej nie wydały jeszcze komunikatu w tej sprawie.

(Źrodło: Gmina Łanięta, Gmina Oporów, Gmina Strzelce, Gmina Piątek, zdjęcie ilustracyjne)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: