Wiadomości KutnoKutnoZUS: W Łódzkiem wypłacono już 283 mln zł w ramach postojowego

ZUS: W Łódzkiem wypłacono już 283 mln zł w ramach postojowego

Blisko 5 mld zł z tytułu świadczenia postojowego trafiło już na konta osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Do tej pory, w województwie łódzkim na wypłatę świadczeń postojowych przekazano 283 mln zł.

- Reklama -

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

- Reklama -

Wnioski o postojowe należy składać on–line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

– Warto zauważyć, że w ostatnich miesiącach liczba osób korzystających z PUE znacznie wzrosła. NA PUE ZUS zarejestrowanych jest już prawie 5,5 mln profili. Dzięki PUE ZUS, można wiele spraw w ZUS załatwić bez konieczności wychodzenia z domu – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

- Reklama -

Źródło: ZUS

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: