reklama

Żywioł zabrał im dach nad głową, teraz żyją w pomieszczeniu gospodarczym. Trwa zbiórka

Nawałnice, które przeszły w ostatnim czasie przez powiat kutnowski siały spustoszenie w wielu miejscach. Najmocniej dotknięta została miejscowość Śleszyn. To właśnie tam żywioł dosłownie zabrał dach nad głową państwa Kowalskich.

W internecie powstała zbiórka, z której pieniądze zostaną przekazane na odbudowę domu zniszczonego przez wichurę. Potrzeba około 200 tysięcy złotych, a w tej chwili udało się zebrać nieco ponad 18 tysięcy złotych [stan na 3.08.2021, 13:20].

- R E K L A M A -

– Ania i Józef są szczęśliwym małżeństwem od 46 lat. Ich spokojne, skromne życie zakłóciła jedna, krótka, ale bezlitosna burza, która w oka mgnieniu z siłą huraganu, zniszczyła doszczętnie ich dom, zrywając cały dach, łamiąc kominy, pozostawiając ich tym samym bez jakiegokolwiek schronienia. Po akcji ratunkowej strażaków i oględzinach tego co zostało, wyrok jest bezlitosny: budynek nadaje się tylko do rozbiórki, nie nadaje się do zamieszkania ani remontu – czytamy na stronie zbiórki.

Małżeństwo kilka lat wcześniej swoje wszystkie oszczędności zainwestowali w remont domu, licząc na to, że już do końca życia nie będą musieli się tym przejmować. Niestety, żywioł zabrał im wszystko.

- R E K L A M A -


Teraz mieszkają w jednym pomieszczeniu gospodarczym bez łazienki i ciepłej wody, nie chcąc opuszczać ojcowizny, aby chronić z dobytku całego życia, to co zostało. Schorowany pan Józef na rencie inwalidzkiej otrzymuje niecałe 1200 złotych, zaś jego żona, także emerytka, otrzymuje około 1000 złotych.


– Chcemy pomóc odbudować ich dom, lecz pomoc rodziny i skromnego odszkodowania nie wystarczy przy galopujących cenach materiałów budowlanych. Dlatego w akcie desperacji i świadomości, że dom w stanie zamkniętym i nadającym się do zamieszkania musi stanąć do pierwszych mrozów – rozpaczliwie prosimy o pomoc ludzi z dobrym sercem o wsparcie. Pomóżmy tym serdecznym, szczerym ludziom i sprawmy, żeby mogli godnie żyć – mówią organizatorzy zbiórki.

- R E K L A M A -
Skutki nawałnicy w Śleszynie i okolicach:

Źródło: KP PSP w Kutnie / zdjęcia: KP PSP w Kutnie, Panorama Kutna, OSP KSRG Komadzyn

xxxx

fot. OSP KSRG Komadzyn

fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn

fot. OSP KSRG Komadzyn

fot. OSP KSRG Komadzyn


Fot. Panorama Kutna / OSP KSRG Komadzyn / OSP Leszczynek

fot. nadesłane

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: