reklama
reklama

21-latek w rękach policji. Usłyszał zarzuty, mogło dojść do tragedii

Kutnowscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzież kilkunastu żeliwnych kratek ściekowych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Pamiętajmy, że kradzieże kratek ściekowych lub pokryw studzienek kanalizacyjnych stwarzają poważne zagrożenie, bo do takiej nieosłoniętej studzienki w każdej chwili może wpaść koło jadącego samochodu lub pieszy, a wówczas skutki mogą być tragiczne.

4 kwietnia 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej na jednej z ulic w Kutnie zauważyli mężczyznę pchającego metalowy wózek przykryty plandeką. Kiedy podjechali do niego, zobaczyli na wózku dwie żeliwne kratki ściekowe. Mężczyzna był w towarzystwie dwóch kolegów.

- R E K L A M A -

Z uwagi na fakt, iż w ostatnim czasie na terenie Kutna dochodziło do kradzieży kratek ściekowych, funkcjonariusze Straży Miejskiej powiadomili policję.

– Trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy przeanalizowali wszystkie przypadki kradzieży tego rodzaju mienia w ostatnim czasie na terenie Kutna. Okazało się, że jeden z zatrzymanych od początku roku dokonał kilkunastu podobnych kradzieży powodując straty na łączną kwotę prawie 4,5 tysiąca złotych – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Pozostali dwaj zatrzymani po przesłuchaniu zostali zwolnieni. 6 kwietnia 21-letni mieszkaniec Kutna usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy, że kradzieże kratek ściekowych czy pokryw studzienek kanalizacyjnych stwarzają poważne zagrożenie. Do takiej odsłoniętej studzienki w każdej chwili może wpaść koło jadącego samochodu lub nawet pieszy, który nie zauważy zagrożenia. Skutki mogą być wówczas tragiczne –dodaje E. Machnik.

Źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: