Wiadomości KutnoRegionAlerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie zanieczyszczonej rzeki. Pojawiły się nowe informacje

Alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie zanieczyszczonej rzeki. Pojawiły się nowe informacje [ZDJĘCIA]

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła alerty do mieszkańców trzech powiatów – w tym dwóch sąsiadujących z powiatem kutnowskim – w sprawie zanieczyszczenia rzeki Ner. Pojawiają się nowe informacje w tej sprawie.

- Reklama -

Tak jak wczoraj informowaliśmy, w rzece Ner znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński natychmiast podjął decyzję o zwołaniu posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W korycie rzeki Ner straż pożarna wyłowiła około 200 kg śniętych ryb. Zostały przekazane inspekcji weterynaryjnej i będą zutylizowane. Kolejne próbki zostały przekazane do badania laboratoryjnego. Jutro straż pożarna ponownie dokona monitoringu rzeki. Sytuacja jest opanowana i pod stałą kontrolą służb – napisał w mediach społecznościowych Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

- Reklama -

W związku z sobotnim wnioskiem wojewody łódzkiego dot. zagrożenia ekologicznego, do mieszkańców 2 powiatów woj. łódzkiego wysłano ALERT RCB do mieszkańców powiatów łęczyckiego i poddębickiego.

– Uwaga! Zanieczyszczona woda w Nerze. Nie wchodź do wody i nie korzystaj z niej. Nie jedz i nie łów ryb. Śledź komunikaty – to treść alertu. Dodatkowo w niedzielę podobne wiadomości otrzymali mieszkańcy powiatu kolskiego (sąsiadującego z powiatem kutnowskim) w województwie wielkopolskim.

Rzeka pod czujnym okiem policji

- Reklama -

– Łódzcy policjanci także z innymi służbami weryfikują sytuacje na Nerze i innych akwenach. Wprowadzono na tej rzece całkowity zakaz połowu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

(Źródło: ŁUW, RCB, KWP Łódź, zdjęcia: ŁUW, KWP Łódź)
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: