Artystka z Kutna nominowana do prestiżowej nagrody muzycznej!

Wokalistka, pianistka, kompozytorka i improwizatorka Anna Gadt z Kutna została nominowana do prestiżowej nagrody muzycznej – Fryderyka 2018!

Anna Gadt, a właściwie Anna Stępniewska, to pochodząca z Kutna wokalistka, pianistka, kompozytorka i improwizatorka. Nie tak dawno mogliśmy podziwiać ją na scenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Jej koncert Renaissance w towarzystwie Zbigniewa Chojnackiego i Krzysztofa Gradziuka zachwycił kutnowską publiczność, która doceniła kunszt wokalistki i muzyków.

- R E K L A M A -

Warto bliżej poznać niezwykle utalentowaną artystkę, która uzyskała nominację do nagrody Fryderyk 2018 w kategorii Artysta Roku.

Anna Gadt jest doktorem wokalistyki jazzowej, pedagogiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a także stałym współpracownikiem międzynarodowego festiwalu Voicingers dla muzyków śpiewających.

- R E K L A M A -

Portal Jazzarium.pl napisało o niej: „Wokalistek o podobnie interesującej wizji twórczej drogi czy też podejmujących równie oryginalne wyzwania artystyczne jak Anna Gadt jest na scenie jazzowej niewiele. Choć w swojej twórczości posługuje się także tradycyjnie rozumianym śpiewem, artystka najbardziej zainteresowana jest wokalną improwizacją – w poszukiwaniu nieoczywistych brzmień stale rozwija techniki wykonawcze pozwalające jej rozwinąć pole ekspresji. Na scenie Anna Gadt nie ogranicza się wyłącznie do roli solistki: improwizując, często traktuje swój głos w sposób równorzędny z tonami instrumentów grających z nią muzyków i wchodzi z nimi w głębokie dźwiękowe współbrzmienia…”

- R E K L A M A -

Współpracowała m.in.: z Pawłem Mykietynem (opera „Czarodziejska Góra”, „Wyliczanka”), zespołem Kwadrofonik (S.Reich – „Music for 18 musicians”), triem RGG, Nikolą Kołodziejczykiem, Włodzimierzem Nahornym.

Z zespołami koncertowała m.in..: w NFM (Wrocław), radiowym studiu im. A. Osieckiej w Trójce, Teatrze Wielkim, Sali Kongresowej a także za granicą (m.in.: Francja, Niemcy, Szwajcaria, Łotwa, Słowacja). Uczestniczyła także w Polish Stage w ramach European Jazz Conference.

Już niedługo dowiemy się czy otrzyma prestiżową nagrodę muzyczną – Fryderyka. Trzymamy kciuki!

źródło: Kutnowski Dom Kultury

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: