reklama

Bezpłatna komunikacja miejska w Kutnie? Taki pomysł mają radni PiS-u

Czy komunikacja miejska w Kutnie będzie bezpłatna? Z takim postulatem występują radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy złożyli petycję do prezydenta miasta. Dziś odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami spotkali się radni Prawa i Sprawiedliwości – Ewa Rzymkowska, Bartosz Czechowski, Krystyna Tomczak i Arkadiusz Olesiński. Tematem spotkania była przygotowana przez petycja w sprawie wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla mieszkańców Kutna.

– Ten pomysł pojawił się już dawno temu, my też zapowiadaliśmy jakiś czas temu, że złożymy petycję w tej sprawie. Jest to zasadne między innymi z uwagi na to, że tego rodzaju udogodnienie wprowadzone jest już w kilkudziesięciu miastach w Polsce. W samym województwie łódzkim, z informacji jakie posiadam, jest sześć takich samorządów m.in. Bełchatów, Stryków, Wieluń czy Tomaszów Mazowiecki – mówiła Ewa Rzymkowska, radna PiS i wiceprzewodnicząca Rady Miasta w Kutnie.

- R E K L A M A -
Ewa Rzymkowska

Autorzy petycji mają nadzieję, że w związku z ewentualnym wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej, zmniejszy się liczba osób korzystających z samochodów.

– Skłoniło nas do tego kilka kwestii, pierwsza z nich to ekologia. Wierzymy, że siłą rzeczy, mieszkańcy zachęceni bezpłatną komunikacją przesiądą się do autobusów. Druga kwestia to odkorkowanie miasta. Jeżeli część osób zrezygnuje z dojeżdżania do pracy samochodem na rzecz autobusów, to korki się zmniejszą – tłumaczyła Ewa Rzymkowska.

- R E K L A M A -

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kutno mówiła także o tworzonej „Karcie Mieszkańca” i dołączeniu do niej bezpłatnej komunikacji miejskiej.

– Można przyjąć, że osoby zachęcone tym połączeniem dopełnią wszelkich formalności dotyczących zameldowania w Kutnie i odprowadzanie podatków w naszym mieście, co przełoży się pozytywnie na budżet samorządu – mówiła E. Rzymkowska.

Jak dodawała, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji byłoby korzystne wizerunkowo dla Miasta Róż, które pokazałoby, że jest nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców i idące z duchem czasu.

Dziś petycja trafiła do kutnowskiego magistratu. Do sprawy powrócimy.

Warto dodać, że od 1 września 2021 decyzją prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wszyscy uczniowie mogą jeździć bezpłatnie autobusami kutnowskiej komunikacji miejskiej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: