Wiadomości KutnoKutnoBrutalne zabójstwo 16-latki spod Łowicza, zatrzymano sprawcę. "Odmówił złożenia wyjaśnień"

Brutalne zabójstwo 16-latki spod Łowicza, zatrzymano sprawcę. „Odmówił złożenia wyjaśnień”

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu wystąpiła do miejscowego sądu z wnioskiem o aresztowanie na okres 3 miesięcy 22-letniego mężczyzny podejrzanego o zbrodnie zabójstwa 16-latki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Reklama -

Ta zbrodnia zszokowała całą Polskę – w sobotę mężczyzna wbiegł na jedną z posesji w Dzierzgowie pod Łowiczem i zadał wiele ciosów nożem 16-letniej dziewczynie. Niestety, mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało jej się uratować. Wiele wskazuje na to, że podłożem tej zbrodni mógł być zawód miłosny.

- Reklama -

Potrzebę aresztowania uzasadniamy grożąca podejrzanemu surową karą, zachodzącą z jego strony obawą matactw i ukrywania się przed organami ścigania – mówi Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Podczas przesłuchania, które odbyło się w szpitalu, gdzie przebywa dozorowany przez policjantów, nie odniósł się do stawianego zarzutu, odmówił złożenia wyjaśnień, odpowiadał jedynie na pytania obrońcy, które dotyczyły stanu zdrowia.

- Reklama -

Planowane jest przeprowadzenie badań sądowo – psychiatrycznych. Oczekujemy na wyniki badania próbek krwi, które pozwolą na ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. W chwili zatrzymania był trzeźwy – dodaje K. Kopania.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: