reklama
reklama
reklama
PanoramaKutna.plPolitykaChcą chronić dzieci i wspierać rodziców. Rusza zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem

Chcą chronić dzieci i wspierać rodziców. Rusza zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem [FOTO]

Dziś w gmachu Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa poświęcona obywatelskiemu projektowi ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami spotkali się Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Poseł na Sejm Marek Matuszewski, Wicestarosta Kutnowski Magdalena Krupińska-Kotulska oraz Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski.

Projekt ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców” ma poparcie Prawa i Sprawiedliwość. Jednym z jej głównych założeń jest zwiększenie uprawnień rodziców w ten sposób, aby mieli oni kontrolę nad treściami, jakie są prezentowane w szkole. Ma to między innymi wykluczyć tzw. „seksualizację dzieci”.

- R E K L A M A -

— Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Chronimy dzieci, wspieramy rodziców” wyszedł z inicjatywą, aby w ustawie „prawo oświatowe’ wprowadzić zmiany, które chroniłyby dzieci w szkołach. Głównie chodzi o to, że do szkół obecnie mogą wejść różne stowarzyszenia, różne grupy, które mogą propagować w placówkach niezbyt akceptowane, szczególnie przez rodziców, treści. Musimy chronić nasze dzieci przez niepożądanymi treściami — mówił poseł Marek Matuszewski.

Jak dodawał poseł, projekt ustawy będzie propagowany przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości i między innymi po to zwołano dzisiejszą konferencję. Od dziś rusza także zbiórka podpisów pod projektem – takie działania mają odbywać się w każdej z gmin powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Inicjatywę chroniącą dzieci wspierającą rodziców popiera Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, który był gospodarzem dzisiejszego briefingu prasowego.

— Jesteśmy wielce zadowoleni, że taka inicjatywa społeczna powstała. Jako włodarz samorządu powiatowego, cieszy mnie to, że będziemy mogli polepszyć spójność prowadzonej polityki prorodzinnej względem dzieci i wsparcia rodzin — mówił Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Włodarz powiatu kutnowskiego „pochwalił się” także działaniami prorodzinnymi, jakie wykonuje powiatowy samorząd. Wymienił między innymi sztandarowy projekt, jakim jest specjalne przedszkole przy ulicy Przemysłowej w Kutnie.

— To przedsięwzięcie, które de facto nie jest zadaniem powiatowym. Ale wychodzimy naprzeciw rodzinom, dzieciom i chcemy je wesprzeć — dodawał starosta.

O prorodzinnych inicjatywach powiatu kutnowskiego mówiła także wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska.

— Przed wszystkim stawiamy na rodzinę i na komórkę, która jest najbardziej potrzebna do dalszego budowania silnego państwa. Z ramienia powiatu dokonujemy wiele takich działań, które mają wspomóc rodziny. Kończymy między innymi projekt „Niania+”, dzięki któremu umożliwiliśmy młodym mamom powrót do pracy po narodzinach dziecka. Zaczynamy też nowe zadanie, jakim jest stworzenie warunków i wejście w program „opieki wytchnieniowej” – wymieniała wicestarosta.

Głos zabrał także Wójt Gminy Strzelce, Tomasz Grabowski. On także popiera inicjatywę „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”.

— Jako wójt gminy Strzelce i organ prowadzący dla szkoły podstawowej, przedszkola i żłobka, które otworzyliśmy we wrześniu zeszłego roku, na pewno przyłączymy się do tej akcji. Jest to bardzo szczytny cel i myślę, że uda się zebrać tyle podpisów, aby Sejm mógł zacząć procedować ustawę. Z mojej strony chciałbym zapewnić, że współpraca ze szkołą, radą rodziców, dyrektorami i nauczycielami w Gminie Strzelce wygląda bardzo dobrze — mówił Tomasz Grabowski, Wójt Gminy Strzelce.

Jak poinformował Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, niebawem opublikowana zostanie lista miejsc, w których będzie można podpisać się pod projektem ustawy.


Nie przegap: