Wiadomości KutnoNa sygnaleCichy zabójca znów zaatakował. Kobieta przewieziona do szpitala

Cichy zabójca znów zaatakował. Kobieta przewieziona do szpitala

Kolejne groźne zdarzenie związane z tlenkiem węgla w ostatnich dniach w Kutnie. We wtorek wieczorem strażacy interweniowali w jednym z lokali w centrum miasta.

- Reklama -

We wtorek około godziny 21.40 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące potencjalnego podtrucia czadem. W jednym z mieszkań w centrum Kutna byli medycy z zespołu ratownictwa medycznego, którzy zajęli się 68—letnią kobietą i przetransportowali ją do szpitala w Kutnie.

- Reklama -

Strażacy przystąpili do pomiarów stężenia niebezpiecznych substancji mogących unosić się w powietrzu i okazało się, że w lokalu, gdzie znajdowała się kobieta ujawniono niewielkie stężenie tlenku węgla, czyli czadu.

To już drugie podtrucie tlenkiem węgla w ostatnich dniach w Kutnie. W poniedziałek na Dybowie służby otrzymały informację o nieprzytomnym mężczyźnie. Więcej o interwencji służb tutaj: Krok od tragedii, zaatakował cichy zabójca. Jedna osoba w szpitalu

- Reklama -

Nie poprowadźmy do tragedii. Ważny apel strażaków

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

— Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla nie usłyszysz, nie zobaczysz i nie poczujesz! Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym. Co roku, a tym bardziej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego należy wykonać obowiązkowe okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej — mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: