Co dla przedsiębiorców zrobiły władze Kutna? Prezydent Burzyński odpowiada Młodym Demokratom i KO

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jakie działania na rzecz kutnowskich przedsiębiorców w obliczu pandemii koronawirusa podjęły władze Kutna? Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński odpowiedział na marcową petycję Młodych Demokratów.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Przypomnijmy, 20 marca Młodzi Demokraci z Kutna skierowali petycję do prezydenta Burzyńskiego w sprawie podjęcia „zdecydowanych działań ws. przedsiębiorców z Kutna”.

Szanowny Panie Prezydencie, w związku z niewystarczającymi i nieodpowiedzialnymi działaniami rządu w związanymi z wprowadzaniem „pakietu antykryzysowego”, który polega na działaniach głównie pozorowanych, które nie uchronią wielu firm przed upadkiem, a jedynie przedłużą ich agonię, proszę Pana Prezydenta o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz kutnowskich firm oraz osób prywatnych – napisali wówczas Młodzi Demokraci.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Z treścią petycji można zapoznać się tutaj >

Teraz prezydent Zbigniew Burzyński wystosował odpowiedź na pismo. Jak poinformował, w dniu 30 kwietnia 2020 została podjęta uchwała w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID–19.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W dniu 27.05.2020 ww. uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego pod poz. 2926. Wejdzie ona w życie w dniu 11 czerwca 2020 (14 dni po jej opublikowaniu).

W związku z powyższym podatnicy po spełnieniu warunków wynikających z ww. uchwały będą zwolnieni z podatku od nieruchomości za okres od kwietnia do czerwca 2020 roku – czytamy w odpowiedzi na petycję Młodych Demokratów.

Pełną treść pisma można przeczytać poniżej:

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: