reklama
reklama

Co wydarzyło się w zgierskim szpitalu? Dyrekcja placówki przedstawia kluczowe informacje

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu wydał kolejne oświadczenie w sprawie incydentu ze zdjęciami chorej pacjentki, które wczoraj obiegły internet. Głos w sprawie zabrał także marszałek – powołana ma zostać specjalna komisja do wyjaśnienia sprawy.

W niedzielę internet obiegły szokujące zdjęcia półnagiej pacjentki leżącej na podłodze. O sprawie pisaliśmy tutaj: Szokujące sceny w szpitalu w Zgierzu? Sprawę ma wyjaśniać detektyw z Kutna. Wczoraj dyrekcja zgierskiego szpitala wydała oświadczenie, a dziś pojawił się kolejny komunikat w tej sprawie. Szefostwo placówki przedstawia w nim fakty dotyczące incydentu.

- R E K L A M A -

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przedstawia fakty ws. incydentu z pacjentką

Kolejne oświadczenie w sprawie incydentu w placówce wydał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu.

Poniżej prezentujemy oświadczenie dyrekcji WSS w Zgierzu:

„Przeanalizowaliśmy raporty pielęgniarskie a także wyjaśnienia personelu medycznego z nocy 21.11 oraz z dnia 22.11 i stanowczo zaprzeczamy, że pacjentka przez kilka godzin leżała przy swoim łóżku.

- R E K L A M A -

Fakty dotyczące tego wydarzenia są następujące:

Po pierwsze zdjęcia publikowane w Internecie, a które ilustrują nieszczęśliwą sytuację przedstawiają wydarzenie, które trwało najdłużej kilka minut. . Pielęgniarki schodzące z nocnej zmiany zrobiły obchód tuż przed wyjściem z oddziału. Na miejscu zostali opiekunowie medyczni, ratownicy medyczni, lekarz oraz tuż obok pielęgniarki anestezjologiczne.

W tym czasie nikt z pacjentów nie wzywał pomocy ani nie alarmował, w żaden sposób, że któremuś z pacjentowi jest potrzebna pomoc. Pielęgniarki ze zmiany dziennej wchodząc na obchód natychmiast zajęły się pacjentką i zawiadomiły lekarza o zaistniałej sytuacji.

- R E K L A M A -

Nie chcemy oceniać zachowania osoby, która robiła zdjęcia potrzebującej pomocy pacjentce, ale nie potrafimy zrozumieć, dlaczego zamiast poinformować o nieszczęściu personel medyczny, który wystarczyło zawołać, wysyłała fotografie chorego i odartego z godności człowieka.

Jest nam bardzo przykro, z powodu zaistniałej sytuacji, do której doszło. Nie zgadzamy się jednak na rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, oczernianie personelu, który od początku pandemii ratuje ludzkie życie. Oświadczamy, że nie godzimy się na wyzywanie naszych lekarzy i pielęgniarek i będziemy na to stosownie reagować.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji i tym samym zniesławienie o sprawie powiadomimy organy ścigania.”

Marszałek powołał komisję, która wyjaśni okoliczności zdarzenia w zgierskim szpitalu

W związku z sytuacją zaistniałą w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na Covid-19, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber jeszcze wczoraj poprosił dyrekcję placówki o wyjaśnienia. Niezależnie od tego marszałek Grzegorz Schreiber powołał komisję, która ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia w zgierskim szpitalu.

Sprawę wyjaśnia łódzki NFZ

Jeszcze wczoraj skontaktowaliśmy się z Panią dyrektor Szpitala w Zgierzu z prośbą o potwierdzenie autentyczności zdjęć i wyjaśnienia.  Wyjaśnianiem sprawy, pilnie, zajęły się wydziały: Wydział Obsługi Klientów, który odpowiada za sprawy, dotyczące pacjentów i Terenowy Wydział Kontroli, który kontroluje placówki medyczne i podejmuje interwencje – komentuje Anna Leder z łódzkiego NFZ–u.

NFZ przypomina, że każdy pacjent, który ma zastrzeżenia do jakości opieki medycznej w placówkach z kontraktem z NFZ może i powinien zgłosić to do swojego oddziału wojewódzkiego NFZ, może także przekazać taki sygnał za pośrednictwem całodobowej bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590.

Źródło: własne / WSS Zgierz / Urząd Marszałkowski Woj. Łódzkiego / NFZ oddział Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: