Co z remontem ulicy Morcinka? Wyłoniono wykonawcę inwestycji

Wiadomo już, kto zajmie się przebudową ulicy Morcinka w Kutnie. Jak informuje kutnowski magistrat, najlepsza oferta należy do konsorcjum dwóch firm z naszego regionu. Inwestycja ma pochłonąć ponad 800 tysięcy złotych.

- poniżej dalsza część artykułu -

Najlepszą ofertę złożyło konsorcjum firm TRAKT i HYDROBUD, która wynosi 837 999,00 złotych, a okres rękojmi wynosi 72 miesiące.

Oferty, które wpłynęły na przetarg:

  • Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne TRAKT Bobczak, Tecław Sp. j. (lider), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD Paweł Złotowski (partner) – łącznie 100 punktów (I miejsce)
  • MCC S.A. z Chodcza – 93,34 pkt (II miejsce)
  • BMB Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k. z Gostynina – łącznie 92,07 pkt (III miejsce)

Co zmieni się na Morcinka?

- poniżej dalsza część artykułu -

W zakresie jest wymiana nawierzchni jezdni, wymiana nawierzchni chodników, wymianę krawężników i nawierzchni zjazdów od posesji. Jezdnia zostanie frezowana i położona na niej nowa nawierzchnia bitumiczna. Nawierzchnia chodników oraz zjazdów do posesji zostanie wymieniona na nową nawierzchnię z kostki betonowej – czytamy w BIP–ie kutnowskiego magistratu.

Kontrowersje dotyczące wycinki drzew

Przy okazji ogłoszenia przetargu na przebudowę ulicy Morcinka pojawiły się kontrowersje dotyczące wycinki drzew na tej ulicy. W związku z planowanymi pracami, wyciętych może zostać około 50 drzew. Sprzeciwiali się temu kutnowscy aktywiści, ale mieszkańcy wystosowali do prezydenta specjalną petycję, w której żądali „skutecznej renowacji ulicy”, nawet kosztem starych drzew.

- poniżej dalsza część artykułu -

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Mieszkańcy ul. Morcinka napisali do prezydenta. „Wzywamy do usunięcia starych drzew” i Chcą remontu ulicy i wycinki starych drzew. Prezydent Burzyński spotkał się z mieszkańcami ul. Morcinka
Stan ulicy Morcinka pozostawia wiele do życzenia.


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen