(WIDEO) Chcą remontu ulicy i wycinki starych drzew. Prezydent Burzyński spotkał się z mieszkańcami ul. Morcinka

Prezydent Zbigniew Burzyński spotkał się dziś z mieszkańcami ulicy Morcinka, gdzie niebawem ma rozpocząć się gruntowny remont. Podczas prac wycięte mają zostać także drzewa, co z kolei nie podoba się działaczom Platformy Obywatelskiej. Mieszkańcy – jak się okazuje – są jednak innego zdania niż politycy.

Oczywiście przyszły głosy niektórych obrońców przyrody, którzy nie znając realiów jak tutaj jest na ulicy, jak to wygląda i o co chodzi, nie znają dokumentacji jak ta modernizacja wygląda i próbują to jakby storpedować. Dlatego dziś się tu spotykamy, po to by państwo powiedzieli, czy w takim zakresie jak mniej więcej jest to przewidziane robimy, czy nie robimy. I tego dziś, tej odpowiedzi od państwa oczekuję – mówił prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Następnie głos zabrał jeden z mieszkańców z ulicy Morcinka. – Dlaczego nie ma teraz tu żadnych przedstawicieli z tych „obrońców”? – pytał kutnianin. Wówczas obok miejsca, gdzie trwało spotkanie prezydenta z mieszkańcami i dziennikarzami pojawiła się Martyna Stasiak, która poruszała w ostatnim czasie temat wycinki drzew.

O jest ta pani, co niby chodziła, a w żadnym domu jej nie było. I pewnie w bloku pani mieszka i pewnie nie wie, jak to jest – mówili do M. Stasiak mieszkańcy Morcinka.

- R E K L A M A -

Działaczka Platformy Obywatelskiej ustosunkowała się do słów kutnian w następujący sposób:

– Chciałam powiedzieć, że każdy z nas zabiegał o to, by ta ulica została wyremontowana, bo wiem, że państwo czekają na to tyle czasu. Tylko jak rozmawiałam z mieszkańcami tutaj, to zgłosili, że drzewa nie są regularnie przycinane przez urząd. A gatunek drzewa nie jest dobrany do państwa ulicy prawidłowo. To nie jest tak, że my jesteśmy przeciwko remontowi tej ulicy, tylko chodzi o jej remont w sposób prawidłowy – tłumaczyła M. Stasiak.

- R E K L A M A -

Mieszkańcy Morcinka wyraźnie podkreślali jednak, że podtrzymują zdanie zawarte w piśmie do prezydenta – chodzi m.in. o wycinkę starych drzew i pilny remont ulicy.

Ja zbierałam podpisy pod tą petycją. Dosłownie w czterech domach tylko nie było tych podpisów, tak to podpisali się wszyscy. Jest tu ponad 30 domów i tylko 4 były pominięte, bo akurat nikogo nie zastałam – tłumaczyli mieszkańcy ul. Morcinka.

Prezydent Burzyński podkreślał z kolei, że nie wszystkie drzewa, które teraz są „zaznaczone”, będą wycięte. – Są to drzewa potencjalnie przyszykowane do tego. To przypadki, gdzie mogą wychodzić korzenie i jak zacznie się praca, to zostaną odkopane i będzie wówczas widać, czy korzeń jest wysoko czy nisko i wtedy podjęta zostanie decyzja – tłumaczył prezydent.

Pełny zapis ze spotkania prezydenta Burzyńskiego z mieszkańcami Morcinka można obejrzeć tutaj:

fot/wideo: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: