Dąbrowice stały się miastem! Zobacz, jak mieszkańcy witali nowy rok (ZDJĘCIA/WIDEO)

To historyczny początek roku dla powiatu kutnowskiego. Od dziś, 1 stycznia 2023 w regionie mamy nowe miasto. Dąbrowice po 153 latach odzyskały prawa miejskie!

- R E K L A M A -

O tym, że Dąbrowice odzyskują prawa miejskie pisaliśmy kilka dni temu. Podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ówczesna wójt, a teraz już burmistrz gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska z rąk premiera RP Mateusza Morawieckiego otrzymała symboliczny klucz do miasta oraz akt nadania praw miejskich.

Z okazji tej wyjątkowej chwili, Sylwester 2022/23 w Dąbrowicach miał huczną oprawę. Na Placu Jana Pawła II odbył się efektowny pokaz pokaz fajerwerków i wspólny toast burmistrz Doroty Dąbrowskiej wraz z mieszkańcami. Nie zabrakło też pięknego, okolicznościowego tortu. Nowy rok w „nowym mieście” witał także między innymi Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Radości z powodu odzyskania praw miejskich nie kryje burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.

— Dzięki tej zmianie miasto Dąbrowice będzie interesującym punktem na mapie Powiatu Kutnowskiego dla przyszłych inwestorów. Zmiana wsi w miasto między innymi ułatwi odrolnienie działki w celu przeznaczenia jej na cele prowadzonej działalności gospodarczej czy przemysłowej. Co za tym idzie inwestorzy chętniej będą lokować swoje przedsięwzięcia w miastach niż wsiach. To dla mnie ogromny zaszczyt, że po takim okresie czasu udało się nam odzyskać prawa miejskie – mówi burmistrz Dąbrowic Dorota Dąbrowska.

- R E K L A M A -

—Mam nadzieję, że rozwój Dąbrowic pozwoli na rewitalizację i odnowę zabytków, które staną się atrakcją turystyczną oraz perłą miasta. To wielkie regionalne wydarzenie zbiega się z okrągłym 160—leciem Powstania Styczniowego, które również wpłynęło na historię powiatu kutnowskiego – dodaje Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu kutnowskiego.

Zobacz jak Dąbrowice świętowały Sylwestra 2022/2023:


(własne/Powiat Kutnowski/fot. T. Walczewski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: