reklama
reklama
reklama
reklama

Druhowie z OSP będą dysponowani do osób w kwarantannie

Ochotnicze Straże Pożarne włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu Gminy Kutno będą dysponowane do wsparcia osób przebywających na kwarantannie.

W związku z sytuacją wynikającą z ogłoszonej pandemii zakażenia wirusem COVID-10, jednostki OSP KSRG oraz Wojska Obrony Terytorialnej i organizacje pozarządowe w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kutnie odpowiedzialna są za zabezpieczenie i dostarczenie żywności osobom objętym kwarantanną.

- R E K L A M A -

Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wskazała dwie jednostki do tych zadań. Mowa o OSP KSRG Komadzyn i OSP KSRG Wroczyny.

Jak relacjonują druhowie z Komadzyna, zostali zapoznani z wytycznymi działań na wypadek dysponowania do zdarzeń w obliczu pandemii COVID-19. Strażacy zostali wyposażeni przez gminę Kutno oraz Państwową Straż Pożarną Kutno w środki ochrony osobistej oraz zapas środków do dezynfekcji.

- R E K L A M A -

– O nasze i Państwa bezpieczeństwo dbają także lokalne firmy takie jak Gastromatic Kutno przekazując nam nieodpłatnie zapas środków dezynfekcyjnych. Wsparcie płynie także od grupy Widzialna Ręka – Kutno w postaci maseczek szytych przez wolontariuszki – komentują druhowie z OSP Komadzyn.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: